Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Poranny paraliż na kolei: zerwana sieć, odwołane pociągi

  TVN Warszawa


  Pociąg Kolei Mazowieckich zerwał trakcję na linii wołomińskiej. – Musieliśmy odwołać 15 pociągów. Awaria powinna zostać usunięta do godzin południowych – informują kolejarze. Równocześnie doszło do awarii w Ursusie. Opóźnienia są także na linii otwockiej.

  - Sparaliżowany ruch na linii wołomińskiej. Zerwana sieć i zero pociągów od rana. Fajne sceny w autobusach. Ogólnie mówiąc, bardzo miły poranek dla tych, co dojeżdżają z Ząbek, Kobyłki, Wołomina – informuje internauta Sławek.

  Zerwana trakcja

  Sieć została zerwana na odcinku Dobczyn-Klembów. Od rana pociągi były odwoływane, obecnie omijają ten rejon jednym torem. – Niestety są spore opóźnienia – informuje Aneta Podgajna, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

  Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 15. - Tam jest zerwana nie tylko trakcja, ale też złamany i przewrócony słup. Pracowaliśmy całą noc, teraz trzeba założyć i wyregulować przewody. Mam nadzieję, że uda się odblokować tor do godz. 15 - mówi Jan Telecki z Polskich Linii Kolejowych. - Staramy sie zrobić to jak najszybciej. To druga pod wzgledem ilości pasażerów linia w metropolii Warszawskiej - dodaje.

  Opóźnione pociągi

  Spore opóźnienia dotknęły także pasażerów linii otwockiej - Na stacji Zabieżki zasłabła dyżurna ruchu. Zostałą zabrana przez pogodtowie. Ze względów bezpieczeństwa musieliśmy poczekać na zastępstwo i przez godzinę ruch pociągów był wstrzymany - tłumaczy Telecki. Pociągi na odcinku Deblin - Otwock - Warszawa wciąż są opóźnione nawet kilkadziesiąt minut.

  SKM zepsuta w Ursusie

  Jakby tego było mało, na stacji Ursus tuż po godz. 7 zepsuł się pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej, który przez półtorej godziny blokował kolejne składy jadące w kierunku centrum.

  - Pisze do Państwa z zepsutej SKM-ki. To juz piąty raz w przeciągu dwóch tygodni. Po raz kolejny ZTM nie zwróci mi za bilet 60-minutowy gdyż wg ich przepisów zwrot przysługuje tylko za bilety jednorazowe. Pociąg stoi juz od 7:25 na stacji Ursus w kierunku Śródmieścia. Teraz padł komunikat, że wszyscy robią wypad z pociągu bo zdechł. Paranoja!!! - napisał w mailu zdenerwowany internauta.

  Skład ratunkowy uszkodzony

  Tymczasem jadący na ratunek zepsutej SKM-ce skład ratunkowy… sam uległ awarii. W związku z zablokowaniem możliwości wjazdu do Warszawy, dwa pociągi stojące w kolejce za uszkodzonymi składami SKM, zostały wycofane do Pruszkowa i skierowane do Warszawy torem sąsiednim.

  Tor został odblokowany dopiero przed godz. 9 rano. Niestety, pociągiem podróżowało sporo maturzystów. - Załatwili maturzystów na cacy. W Ursusie o godz. 8 połowa tłumu to spóźnieni maturzyści – napisała internautka Aga.

  mjc//bako

  Utrudnienia na kolei
  TVN24