Mostem Grota-Roweckiego jeździ coraz więcej aut. W ciągu doby, w porównaniu z rokiem ubiegłym, liczba samochodów skoczyła o 33 tysiące. Więcej kierowców jeździ też mostem Marii Skłodowskiej-Curie.
Zarząd Dróg Miejskich kolejny raz zbadał natężenie ruchu na stołecznych mostach. Prym wciąż wiedzie most Grota Roweckiego. Zeszłoroczne badania wskazywały znacznie mniejszą liczbę pojazdów na moście Grota niż to bywało w latach ubiegłych (127.000). Teraz ponownie nastąpił wzrost liczby pojazdów na tej arterii o 33.000 pojazdów w ruchu dobowym.
Mniej na Łazienkowskim
Po rozpoczęciu planowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad remontu na moście Grota – Roweckiego, ruch kołowy z pewnością "przeniesie się" w dużej mierze na Most Marii Skłodowskiej – Curie. Pierwsze pomiary ręczne, które były wykonywane wiosną zeszłego roku wykazały, że nową arterią poruszało się około 46 tys. pojazdów na dobę, rok po otwarciu mostu – 51 tys. W chwili obecnej ruch dobowy na moście Poniatowskiego jest porównywalny do natężenia na moście Marii Skłodowskiej – Curie i oscyluje w granicach 51 tys. pojazdów w ciągu 24 godzin.
Nieznaczny spadek natężenia ruchu, w porównaniu z zeszłym rokiem, odnotowano na moście Łazienkowskim (poniżej 120.000 pojazdów), z kolei na moście Gdańskim liczba pojazdów zmniejszyła się znacząco z 60.000 w 2012 r., do ok. 45.000 w 2013 r.
Ruch dobowy wiosna 2013 r.
1.most Grota – Roweckiego – 29 proc.
2. most Łazienkowski – 20 proc.
3. most Siekierkowski – 18 proc.
4. most Poniatowskiego – 9 proc.
5. most Marii Skłodowskiej – Curie – 9 proc.
6. most Gdański – 8 proc.
7. most Świętokrzyski – 4 proc.
8. most Śląsko – Dąbrowski – 3 proc.
ZOBACZ TRZEWIA MOSTU GROTA:
Źródło zdjęcia głównego: ZDM