Po torowisku na tymczasowym rondzie. Światła trzymają kierowców

Tymczasowe rondo na Marymonckiej
Źródło: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Nowa organizacja ruchu na ulicy Marymonckiej w poniedziałek rano nie przysparza kierowcom wielu problemów. Choć, jak przyznaje reporter tvnwarszawa.pl, objechanie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ulicami Podleśną i Podczaszyńskiego, wymaga czasu.

- Wszystko przez liczne sygnalizatory - tłumaczy Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wjechałem od ul. Podleśnej, chcąc zrobić pełne kółko, stałem na czterech czerwonych światłach - dodaje.

Jak mówi, tymczasowe rondo wygląda nieco inaczej. - Jest "spłaszczone", a jego dłuższa część znajduje się wzdłuż ulicy Marymonckiej - opisuje Marcinczak.

Samochody na torowisku

Nowa organizacja ruchu, wprowadzona w sobotę wieczorem, powoduje, że kierowcy częściowo jadą po torach tramwajowych.

- Taka sytuacja ma miejsce na ulicy Marymonckiej, na około 30 metrach - informuje Marcinczak i dodaje: - Między tramwajami stoją kierowcy.

W poniedziałek po 7.00 zmiany na Marymonckiej nie powodują jednak większych kłopotów.

- Nie tworzą się żadne korki. Kierowcy przejeżdżają skrzyżowanie bez większych problemów. Nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych sytuacji - informuje nasz reporter.

Tymczasowe rondo na Marymonckiej

W niedzielę Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl ostrzegał, że po rondzie trzeba jechać wolno i bardzo zwracać uwagę na oznakowanie, bo łatwo się tu pogubić.

Odciąży Czajkę

Zmiany związane są drążeniem tunelu pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej.

Nowy kolektor ściekowy, Burakowski bis, będzie miał średnicę 3 m i długość ponad 3 km. Zaplanowano go pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej, na odcinku od ul. S. Żeromskiego do komory w rejonie mostu Skłodowskiej-Curie. Jest on budowany metodą bezwykopową, ale nie oznacza to, że nie są konieczne żadne prace ziemne – trzeba wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz łączące nowy kolektor z istniejącym kolektorem Burakowskim. Wymaga to etapowych zmian w ruchu drogowym na ul. Marymonckiej.

Burakowski bis będzie biegł równolegle do kolektora o nazwie Burakowski, który został oddany do użytku w 1961 roku. Płyną nim ścieki sanitarne i deszczowe z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej stolicy do oczyszczalni Czajka.

Jak zapewniają urzędnicy, budowa drugiego kolektora umożliwi także wyłączanie odcinków działającego od lat 60-tych kolektora i ewentualne prace konserwacyjne i naprawy.

Cała inwestycja gotowa ma być w 2015 r.

su/mz

Czytaj także: