Pływalnie, baseny odkryte i aquaparki w Warszawie. Gdzie popływać w stolicy?

Źródło:
TVN24
Odkryty basen przy Wale Miedzeszyńskim
Odkryty basen przy Wale MiedzeszyńskimArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Odkryty basen przy Wale MiedzeszyńskimArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pływalnie, baseny odkryte czy aquaparki w Warszawie to dobry wybór dla entuzjastów wody i pływania. Podpowiadamy, gdzie można iść latem popływać na powietrzu lub po prostu dobrze bawić się na zjeżdżalniach wodnych. 

● Pływalnie w Warszawie otwarte są przez cały rok, ale często tory zajęte są przez szkoły pływackie. ● Baseny odkryte w Warszawie są otwarte najczęściej od końca czerwca do pierwszego weekendu września. ● Oprócz tradycyjnych basenów odkrytych, w Warszawie są też parki wodne (aquaparki), w których można zjeżdżać na zjeżdżalniach, pływać, bawić się w wodzie zarówno na zewnątrz, jak i pod dachem.

Pływalnie i baseny odkryte w Warszawie

Baseny odkryte w Warszawie otwierają się najczęściej w czerwcu i są czynne przez całe wakacje. Na pływalnie można chodzić przez cały rok, nierzadko jednak trzeba sprawdzać grafiki krytego basenu, żeby upewnić się, czy tory są dostępne dla indywidualnych pływaków, często bowiem zarezerwowane są dla szkół lub zawodowców. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku warszawskich aquaparków - tam znajdziesz zarówno baseny odkryte, jak i te pod dachem, a w godzinach otwarcia obiektów wejdziesz do wody bez ograniczeń. 

Przedstawiamy 8 najciekawszych basenów odkrytych, pływalni i parków wodnych w Warszawie.

Wodny Park Warszawianka

Warszawianka to największy aquapark w Warszawie. Znajduje się na Mokotowie, przy ul. Dominika Merliniego 4. Są tu zarówno baseny rekreacyjne - wyspa, sztuczna górska rzeka, wodospady, kaskady, masaże podwodne, jak i basen olimpijski dla entuzjastów pływania. Na basenie rekreacyjnym jest też przestrzeń odpowiednia do nauki pływania (głębokość nie przekracza tam 1,40 m), brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią, jacuzzi, zjeżdżalnie - rury o długości 45 i 72 m, 15-metrowa odkryta zjeżdżalnia. Na Warszawiance jest też całoroczny odkryty basen z podgrzewaną wodą. Temperatura wody w basenie rekreacyjnym krytym to 28 st. C, a w odkrytym 29 st. Basen olimpijski w Wodnym Parku ma 10 torów pływackich o długości 50 m i głębokość 2,1-2,3 m. Woda ma 27 st. C. 

Warszawianka - cennik:

basen rekreacyjny - od poniedziałku do piątku bilet normalny kosztuje 27 zł (1 h) lub 48 zł (2,5 h), bilet ulgowy odpowiednio 22 i 38 zł. W weekendy osoby dorosłe zapłacą 29 zł za 1 godzinę i 54 zł za 2,5 godziny, a dzieci 24 zł (1 h) i 42 zł (2,5 h).

basen + sauny - bilet normalny w dni powszednie kosztuje 38 zł/1h i 65 zł/2,5 h, ulgowy 29 zł/1h i 52 zł/2h. W weekendy bilet normalny to 45 zł/1h i 69 zł za 2,5h, a ulgowy 29 zł/1h i 52 zł/2,5 h. 

Dostępne są też bilety rodzinne (1 dorosły + 2 dzieci do 16 roku życia lub 2 dorosłych + 1 dziecko), za które bez względu na dzień tygodnia zapłacisz 62 zł/1h i 99 zł/2,5h. Za każde kolejne dziecko (do 5) dopłacisz 15 zł/1h lub 24 zł/2,5 h. Ceny karnetów zaczynają się od ok. 300 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą na Warszawiankę bezpłatnie

Park Wodny Moczydło

Park Wodny Moczydło znajduje się na Woli u zbiegu ulic Górczewskiej i Prymasa 1000-lecia. Cały obszar parku zajmuje 7 ha, są tu m.in. korty, boiska do gry w piłkę, skatepark. Park Wodny Moczydło po przeprowadzonym w 2019 roku gruntownym remoncie jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych aquaparków w Warszawie. Miłośnicy pływania i zabaw w wodzie znajdą tu m.in. basen sportowy (50x20 m), basen rekreacyjny (2833 m²), gejzery, grzybki, podwodne leżanki, rwącą rzekę, tory przeszkód, brodzik, wodny plac zabaw. Park Wodny Moczydło otwarty jest latem od 9.00 do 19.00.

Park Wodny MoczydłoMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Cennik Parku Wodnego Moczydło

Bilety można kupić online lub bezpośrednio na Moczydle. Bilet normalny kosztuje 40 zł (z Kartą Warszawiaka 32 zł), ulgowy 25 zł (z Kartą Młodego Warszawiaka 20 zł). Dzieci do ukończenia 4 roku życia wchodzą za darmo. Do kart sportowych typu Multisport trzeba dopłacić od 10 do 15 zł.

Aquapark Wesolandia

W Wesolandii przy ul. Wesołej 4 są trzy baseny o trzykrotnie filtrowanej wodzie: basen sportowy o długości 25 m i głębokości 1,10-1,80 m, basen rekreacyjny o głębokości 0,90-1 m i basen dla małych dzieci o głębokości 40 cm. To oczywiście nie wszystko. W tym aquaparku jest też rwąca rzeka, jacuzzi, 70-metrowa zjeżdżalnia, podwodne strumienie i płaszcze wodne do masażu, sauny. 

Cennik Wesolandii

Bilet ulgowy dla dzieci do lat 18 i seniorów powyżej 65 roku życia kosztuje 14 zł /1h lub 21 zł - bez limitu czasowego, studenci wejdą za 18 zł/1h lub za 31 zł bez limitu. Bilet normalny kosztuje 21 zł za godzinę i 37 zł bez ograniczeń czasowych, a rodzinny odpowiednio 14 i 21 zł (za każdą osobę, ale poza dwojgiem dorosłych i jednym dzieckiem, dorosłych nie może być więcej niż dzieci). Dzieci do 3 lat wchodzą bezpłatnie, a dzieci w wieku od 3 do 7 lat za 12 zł (bez limitu czasowego). Za każdą przekroczoną minutę dolicza się 0,45 gr. Karnety zaczynają się od 228 zł.

Baseny Inflancka

Letnie baseny przy Inflanckiej Urząd miasta

Baseny na Inflanckiej przeszły generalny remont i przyciągają tłumy warszawiaków. Teraz na Inflanckiej znajdziesz 50-metrową pływalnię z 10 torami, basen rekreacyjny z kaskadami wodnymi i 50-metrową zjeżdżalnią, 8-osobowe jacuzzi, łaźnię turecką i sauny, a latem basen odkryty o wymiarach 18x12 m z 35-metrową zjeżdżalnią i trzema brodzikami.

Cennik basenów na Inflanckiej

Bilet normalny kosztuje 20 zł/1h (z Kartą Warszawiaka 16 zł), ulgowy 16 zł/1h (z Kartą Młodego Warszawiaka 13 zł), za bilet rodzinny zapłacisz 46 zł/1h. Za każdą dodatkową minutę trzeba dopłacić 0,40 gr. Ceny karnetów na 12 wejść to 200 zł (normalny) i 160 zł (ulgowy), a z Kartą Warszawiaka odpowiednio 160 i 130 zł.

Basen na Szczęśliwicach

Odkryty basen na Szczęśliwicach przy ul. Usypiskowej przyciąga mieszkańców Warszawy swoją niezobowiązującą atmosferą. Otwarty jest do końca wakacji w godzinach 09.00-19.00. Na Szczęśliwicach można wykąpać się na odkrytym basenie, popływać w niecce sportowej o wymiarach 25x12,5 m lub wykąpać się w basenie rekreacyjnym z urządzeniami do masażu i zjeżdżalnią rurową o długości 46 m. Jest tam też brodzik dla dzieci, natryski, można wypożyczyć leżak albo rozłożyć się z własnym kocykiem na trawie. 

Cennik basenu na Szczęśliwicach

Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Bilet normalny kosztuje 26,50 zł (z Kartą Warszawiaka 21,20 zł), ulgowy 13,50 zł (z Karty Młodego Warszawiaka 10,80 zł). Bilet rodzinny dla 1 dorosłego i dwóch dzieci kosztuje 46,80 zł, a dla dwóch dorosłych i jednego dziecka 53 zł. Rodziny 2 + 2 zapłacą 66,50 zł. 

Baseny na Wale Miedzeszyńskim

Baseny nad Wisłą, na Saskiej Kępie przy Wale Miedzeszyńskim 407, otwarte są w wakacje między 10.00 a 18.30. Są tu piaszczysta plaża, zjeżdżalnie i basen odkryty. 

Cennik basenów na Wale Miedzeszyńskim

Bilety nie mają ograniczenia czasowego, a dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Za bilet normalny zapłacisz 40 zł, ulgowy 25 zł. Bilety rodzinne to 50 zł (1 dorosły + 2 dzieci), 70 zł (2 dorosłych + 2 dzieci lub 1 dorosły i 3-4 dzieci).

Odkryty basen przy Wale Miedzeszyńskim w WarszawieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Kompleks ANIN OSiR Wawer

Baseny w Aninie to jeden z najnowocześniejszych kompleksów wodnych w Polsce. Znajdują się tu baseny kryte i zewnętrzne: ​​basen sportowy (6 torów, wymiary: 25x12,5 m, głębokość 1,2-1,8 m), basen półotwarty z salką relaksacyjną, basen rekreacyjny (0,9-1,35 m głębokości, woda o temperaturze 30 st. C) z torami do nauki pływania i atrakcjami wodnymi (gejzer, leżanki, kurtyna wodna, sztuczna rzeka), jacuzzi, sauny.

Cennik kompleksu wodnego Anin

Dzieci do lat 4 nie płacą za wstęp na basen. Bilet normalny kosztuje 22 zł/1h (z Kartą Warszawiaka 17,60 zł), ulgowy 12 zł (z Karty Młodego Warszawiaka 9,60 zł). Karnety zaczynają się od 200 zł.

Basen letni w Parku Kultury w Powsinie

Basen w Powsinie otwarty jest latem od 9.00 do 21.00 (w sierpniu do 20.00). Jest pięknie usytuowany pośród drzew iglastych, a woda w basenie czerpana jest z własnego ujęcia. Na basen wchodzi się od ul. Opieńki. Na głównym basenie o wymiarach 25x12,5 m i głębokości 1-1,9 m nie ma torów pływackich, a dzieci mogą kąpać się w brodziku (16,5x8,7 m). Jest tu też piaszczysta plaża i można wypożyczyć leżaki. 

Cennik basenu w Powsinie

Całodniowy bilet wstępu na basen w Powsinie kosztuje 35 zł (normalny) lub 25 zł (ulgowy), dzieci do 5 roku życia wchodzą za darmo. Z Kartą Warszawiaka wejdziesz za 32,50 zł (bilet normalny) lub 22,50 zł (bilet ulgowy).

ZOBACZ TEŻ: Wtórne utonięcie i suche utonięcie. Czym są i jak rozpoznać niebezpieczne dla życia objawy?

Źródła: wodnypark.com.pl, wesolandia.pl, aktywnawarszawa.waw.pl, basenszczesliwice.pl, walmiedzeszynski407.pl, osir-wawer.warszawa.pl, parkpowsin.pl

Autorka/Autor:Red.

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są dziś zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum.

Łazienki Królewskie zamknięte. Przez nawałnicę

Łazienki Królewskie zamknięte. Przez nawałnicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Groźnie wyglądająca kolizja na płockim lotnisku. Podczas lądowania jedna z maszyn wywróciła się, na jej pokładzie były dwie osoby.

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Burzowa noc w Warszawie. Straż pożarna odnotowała ponad 170 interwencji w związku z pogodą - przekazał oficer prasowy miejskiej straży pożarnej. Jak mówił, na ulicy Popiełuszki na jadący samochód spadło drzewo. Strażacy wyciągnęli cztery osoby. - Dla nas ta noc jeszcze się nie skończyła - zaznaczył. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tak wygląda Warszawa po burzach

Tak wygląda Warszawa po burzach

Źródło:
TVN24

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Neolityczna siekierka znaleziona przypadkowo podczas prac ogrodowych w Józefowie trafiła do Muzeum Historycznego w Legionowie. Będzie można ją zobaczyć na wystawie od września.

Siekierka sprzed ponad czterech tysięcy lat trafiła do muzeum 

Siekierka sprzed ponad czterech tysięcy lat trafiła do muzeum 

Źródło:
PAP

Pianista Piotr Sałajczyk, ceniony wykonawca muzyki polskiej, zagra w sobotę przy pomniku Paderewskiego w Parku Ujazdowskim. Plenerowy koncert odbędzie się w ramach II Festiwalu Paderewski na Ujazdowie.

"Muzyka klasyczna w plenerze to wyjątkowe doświadczenie". Kompozycje Paderewskiego w parku

"Muzyka klasyczna w plenerze to wyjątkowe doświadczenie". Kompozycje Paderewskiego w parku

Źródło:
PAP

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie i wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni znaleźli różnego rodzaju narkotyki, w tym: grzyby halucynogenne, 4,3 kg marihuany, kokainę, tabletki MDMA, LSD oraz buteleczki z żywicą konopi.

Grzybnie na półkach w salonie, lodówka wypełniona marihuaną

Grzybnie na półkach w salonie, lodówka wypełniona marihuaną

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jedna osoba zginęła w wyniku tragicznego wypadku pod Płockiem. Kierowca auta osobowego stracił tam panowanie nad autem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo.

Zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Jedna osoba zginęła

Zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Jedna osoba zginęła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do poważnego wypadku doszło w Kozienicach. Kierujący audi 18-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie parku w Kozienicach - ustalili policjanci. 17-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

Prawo jazdy miał od 10 dni, 17-letnia pasażerka w szpitalu

Prawo jazdy miał od 10 dni, 17-letnia pasażerka w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy wydostali cztery osoby z auta, na które podczas burzy przewróciło się drzewo. Nagranie z interwencji zamieścili w sieci.

Na jadący samochód spadło drzewo. W środku cztery osoby

Na jadący samochód spadło drzewo. W środku cztery osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Otwocku odkopano fragmenty kolumn i szczątki murów. Widać na nich resztki malowań w pstrokatych kolorach. Znalezione elementy pochodzą z synagogi Goldbergów. Świątynia mieściła 650 wiernych. Przed wojną odbywały się w niej różne uroczystości, nie tylko religijne. W 1940 roku została zburzona.

Kolumny i szczątki murów synagogi odkopano w Otwocku

Kolumny i szczątki murów synagogi odkopano w Otwocku

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Blacha już zdemontowana, ostały się jeszcze metalowy stelaż i solidna podłoga. Ale dni pawilonu z placu Defilad, który przed laty pełnił funkcję punktu informacyjnego rozbudowy metra, są policzone. - Nie znaleźliśmy instytucji, która mogłaby go wykorzystać do realizacji swoich działań - przyznaje ostatni gospodarz obiektu.

Rozbiórka w centrum Warszawy. Nie znaleźli pomysłu na pawilon

Rozbiórka w centrum Warszawy. Nie znaleźli pomysłu na pawilon

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tylko jednej doby karetki stołecznego pogotowia wyjeżdżały 685 razy, a co siódme zgłoszenie dotyczyło skutków wysokich temperatur. Aż 52 wyjazdy dotyczyły omdleń - podała w mediach społecznościowych Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" w Warszawie.

Omdlenia, duszności i złe samopoczucie. Co siódmy wyjazd pogotowia związany z upałami

Omdlenia, duszności i złe samopoczucie. Co siódmy wyjazd pogotowia związany z upałami

Źródło:
PAP

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek odniósł się w piątek do blokad ulic organizowanych w ostatnim czasie w Warszawie przez aktywistki i aktywistów z Ostatniego Pokolenia. - Nie ma tutaj przestrzeni dla wymierzania we własnym zakresie sprawiedliwości - skomentował próby usuwania protestujących przez kierowców na własną rękę.

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Źródło:
PAP

Pilnej naprawy wymaga przejazd przez tory kolejowe na ulicy Marsa w Rembertowie. Na czas weekendowych prac zostanie zamknięty. Kierowcy pojadą objazdem, autobusy linii 115 zmienią trasę.

Tory wymagają pilnej naprawy, utrudnienia na Marsa

Tory wymagają pilnej naprawy, utrudnienia na Marsa

Źródło:
PAP

Z powodu śmiertelnego wypadku na stacji Wilanowska występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów linii M1.

Wypadek na stacji Wilanowska. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów metra

Wypadek na stacji Wilanowska. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów metra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu zalegającego na sieci trakcyjnej drzewa w alei Waszyngtona w kierunku Centrum występowały utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 9 i 24 - poinformował w piątek Zarząd Transportu Miejskiego.

Powalone drzewo blokowało torowisko. Tramwaje jeździły na objazdach

Powalone drzewo blokowało torowisko. Tramwaje jeździły na objazdach

Źródło:
PAP

Kierowca samochodu osobowego wjechał w słup w alei "Solidarności". Jedna osoba zginęła. Do szpitala trafiły cztery kolejne. Policjanci zatrzymali kierowcę auta.

Uderzył autem w słup. Jedna osoba nie żyje, cztery w szpitalu

Uderzył autem w słup. Jedna osoba nie żyje, cztery w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 46-letni kierujący hulajnogą, który uderzył w Ciechanowie w busa. - Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Poniósł jednak poważne konsekwencje finansowe - podała tamtejsza policja.

Pijany wjechał hulajnogą w busa. "Poniósł poważne konsekwencje finansowe"

Pijany wjechał hulajnogą w busa. "Poniósł poważne konsekwencje finansowe"

Źródło:
PAP

Na jednej z pruszkowskich ulic agresywny i nietrzeźwy mężczyzna uszkadzał auta zaparkowane wzdłuż ulicy. Po sygnale od mieszkańców policjanci zatrzymali 37-latka, który usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych - podała policja.

Obudził ich hałas wyrywania lusterek z aut. Policja zatrzymała pijanego agresora

Obudził ich hałas wyrywania lusterek z aut. Policja zatrzymała pijanego agresora

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ratusz ogłosił, że prace przedprojektowe dla IV linii warszawskiego metra wykona firma Metroprojekt. Zwycięzca przetargu przygotuje koncepcję przebiegu linii M4 i dokumentację niezbędną do realizacji kolejnych etapów planowanej inwestycji. Wyniki tych prac będą znane w... 2027 roku.

Wybrali firmę do prac przedprojektowych dla czwartej linii metra. Ich wyniki poznamy za trzy lata

Wybrali firmę do prac przedprojektowych dla czwartej linii metra. Ich wyniki poznamy za trzy lata

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Tenis, pływanie po Wiśle z olimpijką Agnieszką Kobus-Zawojską i inne atrakcje od rana do wieczora. W sobotę Dzielnica Wisła zapowiada huczne otwarcie Przystani Warszawa. Przestrzeń zacznie tętnić życiem po kilku zmarnowanych sezonach. Najpierw klimatyczne domki wymagały poprawek, później był problem ze znalezieniem dzierżawcy.

Nie tylko dla miłośników sportów wodnych. W sobotę otwarcie Przystani Warszawa

Nie tylko dla miłośników sportów wodnych. W sobotę otwarcie Przystani Warszawa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nawałnica przeszła w czwartek wieczorem przez Warszawę. Nagle zrobiło się ciemno, zaczęło bardzo silnie wiać i intensywnie padać. Doszło do podtopień na ulicach, a wiatr połamał drzewa. Zamknięto Łazienki Królewskie.

Oberwanie chmury nad Warszawą. Ściana deszczu

Oberwanie chmury nad Warszawą. Ściana deszczu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Dzieła dwóch uznanych polskich twórców: Wilhelma Sasnala i Mikołaja Grynberga pojawiły się w Muzeum POLIN. Nową aranżację według projektu studia architektonicznego WWAA będzie można oglądać w Galerii "Powojnie". Do wystawy głównej został włączony dokument Grynberga "Kim jesteśmy" wraz z obrazem Wilhelma Sasnala.

"Tysiąca lat historii polskich Żydów i Żydówek nie zakończyła Zagłada"

"Tysiąca lat historii polskich Żydów i Żydówek nie zakończyła Zagłada"

Źródło:
PAP

Stołeczni strażacy pomogli w czwartek małemu psu, który utknął na parapecie na szóstym piętrze. Czworonóg nie potrafił samodzielnie wrócić. Strażacy musieli użyć długiej drabiny.

Wszedł na parapet, nie potrafił zejść. Wystraszony pies czekał na ratunek

Wszedł na parapet, nie potrafił zejść. Wystraszony pies czekał na ratunek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rozpoczyna się budowa wiaduktu na ulicy Chełmżyńskiej. Prace przy konstrukcji wymagają wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na ulicach. Będą utrudnienia na Chełmżyńskiej, Strażackiej i Chłopickiego.

Rozpoczyna się budowa wyczekiwanego wiaduktu. Będą zwężenia

Rozpoczyna się budowa wyczekiwanego wiaduktu. Będą zwężenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od rana aktywistki i aktywiści Ostatniego Pokolenia protestują na drogach. Zaczęli w okolicy na Wale Miedzeszyńskim przed mostem Siekierkowskim. Potem przenieśli się nieco dalej. Kierowcy próbowali sami usuwać protestujących z jezdni, co stanowczo krytykuje policja.

Kierowcy próbowali usuwać aktywistów z ulicy. Jest stanowczy komentarz policji

Kierowcy próbowali usuwać aktywistów z ulicy. Jest stanowczy komentarz policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Mniej jeżdżę samochodem. Prędkości od wypadku nie przekroczyłem, w mieście uważam bardzo. Kiedy kieruję, cały czas jestem w napięciu i stresie, bo wiem, co się wydarzyło. Niekiedy nawet nieznaczne przekroczenie prędkości może doprowadzić do tragedii, niekoniecznie z mojej winy. Prędkość nie pomaga - mówił w środę przed sądem Patryk D., oskarżony w sprawie tragicznego wypadku na Marszałkowskiej.

Pędził porsche Marszałkowską, zabił pieszego. Postawił mu nagrobek, czeka na wyrok 

Pędził porsche Marszałkowską, zabił pieszego. Postawił mu nagrobek, czeka na wyrok 

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mężczyzna poprosił kobietę o pomoc, ta wyniosła mu jedzenie. "Po chwili wtargnął na jej posesję, powybijał szyby i wszedł do domu, grożąc kobiecie nożem" - podaje policja. Został zatrzymany.

We własnym domu przeżyli chwile grozy

We własnym domu przeżyli chwile grozy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę wczesnym wieczorem w bloku na Odolanach wybuchł pożar. W jego wyniku poszkodowany został właściciel mieszkania oraz strażak biorący udział w akcji gaśniczej.

Pożar mieszkania na trzecim piętrze, poszkodowani właściciel i strażak

Pożar mieszkania na trzecim piętrze, poszkodowani właściciel i strażak

Źródło:
tvnwarszawa.pl

28-latek zmarł w trakcie bójki podczas spotkania towarzyskiego przy grillu w miejscowości Augustowo (powiat mławski). Sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych w sprawie. To znajomi zmarłego w wieku 28, 30 i 31 lat.

Spotkali się przy grillu. 28-latek nie żyje, jego koledzy trafili do aresztu

Spotkali się przy grillu. 28-latek nie żyje, jego koledzy trafili do aresztu

Źródło:
PAP