Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Na te niedziele możesz planować zakupy

Najnowsze

Autor:
mp,tol,ps
Źródło:
tvn24bis
Emilewicz: rok 2018 był rekordowy dla sektora handlu detalicznego w każdym segmencieTVN24
wideo 2/2
NIedziele handlowe

W zbliżającą się niedzielę 15 grudnia sklepy będą otwarte. Handlowe będą też dwie kolejne niedziele.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc dla miłośników niedzielnych zakupów. Wszystkie sklepy i galerie handlowe będą czynne w dniach 15, 22 i 29. Wynika to z przepisów, które przewidują, że handel w niedzielę w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, ale także w dwie kolejne poprzedzające Boże Narodzenie.

Tylko siedem niedziel handlowych w całym 2020 roku

W przyszłym roku handlowych będzie już jednak tylko siedem niedziel, wobec piętnastu w roku 2019.

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

W 2020 roku sklepy będą czynne w następujące niedziele: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Źródło: tvn24bis

Autor:mp,tol,ps

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock