Miejski rower dojedzie na Pragę

ZTMMiejskie rowery na razie w magazynie

W marcu przyszłego roku w stolicy przybędzie 70 nowych wypożyczalni z ponad tysiącem miejskich rowerów. Zarząd Transportu Miejskiego ujawnił już pierwsze lokalizacje. Na samej Pradze pojawi się 13 wypożyczalni.

Po praskiej stronie Wisły, mieszkańcy będa mieli do dyspozycji ponad 180 rowerów. Wypożyczalnie zostaną ustawione m.in. przy rondzie Waszyngtona, u zbiegu al. Zielenieckiej i ulicy Grochowskiej (w sąsiedztwie Teatru Powszechnego), w okolicach Parku Praskiego, Urzędu Dzielnicy Praga Północ, Dworca Wschodniego i Dworca Wileńskiego. Stacje rowerowe pojawią się także przy zoo, zarówno od strony mostu Gdańskiego, jak i ulicy Ratuszowej.

Wypożyczalni na Pradze będzie 13. Pozostałe 57 zostanie zlokalizowanych w innych częściach miasta. ZTM na razie nie podaje dokładnych lokalizacji.

Ponad dwa tysiące jednośladów

Warszawski system wypożyczalni rowerów Veturilo uruchamiany jest w dwóch etapach. W sierpniu zadebiutuje na Bielanach, Ursynowie oraz w Śródmieściu i Wilanowie. Łącznie będzie to 57 stacji na ponad tysiąc rowerów.

Wiosną 2013 roku wielbiciele jednośladów będą mieli do dyspozycji łącznie 2100 rowerów, które wypożyczą w 127 punktach miasta.

bf/b

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości