Agregaty prądotwórcze w darze dla Ukrainy

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Тримісячне немовля з України отримало допомогу в Польщі
Тримісячне немовля з України отримало допомогу в Польщі"Fakty" TVN
wideo 2/20
Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

22 agregaty prądotwórcze trafią do Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej w Ukrainie. Na ich zakup samorząd województwa przeznaczył 160 tysięcy złotych - poinformowała Marta Milewska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Sprzęt zakupiony przez samorząd województwa mazowieckiego dostarczą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Agregaty przekazali marszałek Adam Struzik i przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Pięć milionów na pomoc humanitarną

Samorząd województwa wspiera Ukrainę od wybuchu wojny. Na zakup i przekazanie pomocy humanitarnej przeznaczono już pięć milionów złotych. - Do tej pory przekazaliśmy do Ukrainy między innymi 16 w pełni wyposażonych ambulansów, aparaty RTG, leki, a także środki higieniczne, koce, kołdry, poduszki, odzież termoaktywną, sprzęt pożarniczy itp. W sumie to ponad 2,4 miliona złotych wsparcia. Ciągle napływają do nas prośby o pomoc. Tym razem o przekazanie agregatów prądotwórczych - powiedział Struzik.

- Te agregaty przydadzą się w punktach, w których mieszkańcy Ukrainy mogą skorzystać z internetu, mieć dostęp do prądu. Spowodowane rosyjskim ostrzałem odcięcia prądu dotyczą całej Ukrainy - zaznaczył Rakowski.

Agregaty są niezbędne do przetrwania zimyUrząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

"Punkty Niezwyciężoności"

W ramach udzielonego przez samorząd Mazowsza wsparcia Winnicka Obwodowa Administracja Wojskowa w Ukrainie otrzyma sprzęt, niezbędny zwłaszcza do funkcjonowania tzw. Punktów Niezwyciężoności, w których mieszkańcy mogą się ogrzać, podgrzać posiłki czy naładować telefon.

Przekazany sprzęt to 12 agregatów prądotwórczych ADLER AD 688S, cztery agregaty prądotwórcze Grupel GR 6500, agregat prądotwórczy FOGO F 8000 R, pięć agregatów prądotwórczych Promac ES 5000 oraz 88 sztuk oleju do agregatów STIGA SAE30 0,6 l.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Pozostałe wiadomości