Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP podczas 32. Finału będą mogli bezpłatnie podróżować pociągami KM. Gwarantuje to identyfikator wolontariusza.
- Koleje Mazowieckie od lat wspierają inicjatywę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Styczniowe Finały stały się wydarzeniem integrującym Polaków nie tylko w skali kraju, ale również na całym świecie. Dla wielu takie akcje są inspiracją na cały rok i dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do 32. Finału WOŚP. Umożliwiamy wolontariuszom nieodpłatne przejazdy pociągami KM. Ponadto wystawiamy 20 unikatowych aukcji. Mam nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do świetnego wyniku 32. Finału WOŚP – powiedział prezes zarządu Kolei Mazowieckich Robert Stępień.
Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę, 28 stycznia we wszystkich pociągach uruchamianych przez KM, kwestionującym wolontariuszom przysługiwać będą nieodpłatne przejazdy.
Uprawnienie poświadczać będzie identyfikator wolontariusza 32. Finału WOŚP.
- 32. Finał nadjedzie już za kilka dni. W tym roku wszystkie środki zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i młodzieży. W najbliższą niedzielę, 28 stycznia, wolontariusze WOŚP ruszą z puszkami i serduszkami, przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz. Podróże pociągami po województwie mazowieckim są możliwe dzięki nieodpłatnym przejazdom oferowanym przez naszego oficjalnego przewoźnika – Koleje Mazowieckie. Bardzo dziękuję całej załodze KM za zaangażowanie oraz pomoc okazywaną od wielu, wielu lat – powiedział, cytowany przez Koleje Mazowieckie Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.
Trening siłowy z mistrzem Polski w trójboju siłowym
Koleje Mazowieckie wystawiły 20 aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z nich jest trening siłowy z Piotrem Świderskim, maszynistą KM i mistrzem Polski w trójboju siłowym.
Podczas godzinnego spotkania Piotr świderski zadba o formę zwycięscy licytacji, podpowie jak dbać o zdrowie i osiągać sukcesy na siłowni. W czasie treningu nie zabraknie również rozmów o kolei, a także o tym, jak to jest prowadzić pociągi KM. "Kolejarzom nie brakuje siły… również tej do pomagania. Jeśli cenisz zdrowy tryb życia, to ta licytacja jest dla Ciebie!" - zapraszają Koleje Mazowieckie.
Trening zostanie zrealizowany po zakończeniu aukcji w wybranym i uzgodnionym z Kolejami Mazowieckimi w wyznaczonym przez Spółkę KM terminie i miejscu. Zrealizować aukcję można na terenie Siedlec, Warszawy, czy Mińska Mazowieckiego. Licytacytowac można tutaj.
Tegorocznym hasłem "Płuca po pandemii"
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Płuca po pandemii". Finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc po pandemii dla dzieci i dorosłych.
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.
Dwa miliardy złotych w ciągu 31 Finałów
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 31 lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym - czyli Finałom - wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych, które przeznaczono na zakup 71,5 tysiąca najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko, Fundacja między innymi w ubiegłym roku grała na rzecz osób dorosłych. W styczniu 2023 roku udało się zebrać 243 259 387,25 zł na walkę z sepsą. W tym roku około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP.
Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Koleje Mazowieckie