Śmiertelne potrącenie 22-latki na S8. "Znajdowała się na środku trasy"

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja WyszkówŚmiertelne potrącenie 22-latki na S8

Do tragedii doszło na trasie S8 pod Wyszkowem. Samochód osobowy potrącił 22-letnią kobietę. Kierowca nie odniósł obrażeń, osoba poszkodowana zmarła na miejscu zdarzenia. Odcinek trasy na którym doszło do zdarzenia, był nieoświetlony, a kobieta była wcześniej widziana w pobliżu drogi.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę w nocy, na drodze ekspresowej S8, w pobliżu miejscowości Lucynów, między węzłami Lucynów i Mostówka.

Straż pożarna zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o godzinie 00.33. - Samochód marki Mercedes potrącił pieszego. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd zlokalizowano dwa kilometry od miejsca potrącenia - przekazał Sławomir Pietrzak ze straży pożarnej w Wyszkowie.

- Zastępy, które dotarły na miejsce, zastały pracujący zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Ratownicy odstąpili od czynności ratunkowych ze względu na rozległe obrażenia ciała osoby poszkodowanej. Działania strażaków ograniczyły się do oświetlenia terenu na czas działań policji - dodał Pietrzak.

Działania strażaków trwały trzy godziny i zakończyły się o 3.33. Na miejscu pracowały trzy zastępy: dwa z JRG Wyszków, jeden z OSP Lucynów.

Kobieta była wcześniej widziana w okolicach trasy

- Do potrącenia doszło na pasie ruchu w kierunku Warszawy. Śmierć na miejscu poniosła 22-letnia kobieta. Za kierownicą mercedesa siedział 57-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Kierujący samochodem był trzeźwy - przekazał Damian Worczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Droga przez kilka godzin była zablokowana, policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego będą wyjaśniać, dlaczego ta kobieta znalazła się na trasie S8, jak tam się znalazła i co było powodem jej obecności w tym miejscu.

- Chwilę przed zgłoszeniem o potrąceniu spływały do nas informacje o osobie w pobliżu trasy S8, kolejne dotyczyły już osoby, znajdującej się już na samej trasie. Dyżurny natychmiast skierował w to miejsce policjantów, ale niestety zdążyło już dojść do potracenia kobiety - poinformował Worczyński.

- W miejscu, w którym doszło do potrącenia, jest nieoświetlony odcinek trasy S8, a osoba tragicznie zmarła była ubrana na ciemno. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta w chwili potrącenia znajdowała się na środku trasy, pomiędzy pasami ruchu - uzupełnił policjant.

Przeczytaj także: Kontrolowali odległość pomiędzy autami. "Niektórzy o takim przepisie nawet nie słyszeli"

Policyjna kontrola na S2
Policyjna kontrola na S2Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Wyszków

Pozostałe wiadomości