Najnowsze

"Lewitująca" ławka na Żoliborzu. "Każdy się może poczuć jak dziecko"

Najnowsze


Na warszawskich bulwarach pojawiła się betonowa ławeczka na niewidzialnych, lustrzanych nogach. Ławka postawiona została na małym wniesieniu tuż nad Wisłą. Nazywa się "Ikar" i jest ostatnim elementem zrealizowanym w ramach projektu Asocjacje.

Autorem projektu jest architekt Jana Sukiennik.

W niedzielę, w samo południe, oficjalne przekazano "Ikara" do użytku. Ławka stanęła na wysokości ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Jest to ostatni z trzech elementów, które tam powstały. Dwa poprzednie to "Splendor Solis" oraz "Ślizg". Wszystkie trzy obiekty zrealizowane są w ramach projektu Asocjacje.

Asocjacje to seria realizacji artystyczno-architektonicznych, stanowiących z jednej strony obiekty rzeźbiarskie, z drugiej – funkcjonalne obiekty małej architektury. Wykorzystanie betonu, jako materiału i przestrzeni parkowych, jako miejsca realizacji odnosi się do częstej charakterystyki Warszawy, jako miasta szarości i zieleni - informuje organizator.

Przechodnie zachwyceni

- Ławka znajduje się na pierwszej skarpie, tuż nad Wisłą. Widać z niej przepływającą rzekę, łódki i drugi brzeg. Można naprawdę się zrelaksować. Ławka jest dużo wyższa niż standardowa, także każdemu będą dyndać nogi, dzięki czemu poczuje się jak dziecko - opisuje ławkę Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje reporter, ławka ma solidną budowę, ale żeby zorientować się, że lewituje trzeba patrzeć na nią pod pewnym kątem. Natomiast ludzie, którzy przechodzą obok ławki są zachwyceni. Komentują, że postawienie jej w tym miejscu, to naprawdę świetny pomysł i przywodzi na myśl dzieciństwo.

ło

Pozostałe wiadomości