Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Weekendowe utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Pragi Północ i Białołęki. Spowodują je prace ciepłownicze na Szwedzkiej, remont torów na Jagiellońskiej oraz frezowanie na Modlińskiej. Będą objazdy i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Koronawirus w salonie fryzjerskim w Warszawie. Sanepid: zakażonych czterech pracowników, 70 osób na kwarantannie

Najnowsze

Autor:
dg/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
MZ, 28 lipca: 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło sześć osóbTVN24
wideo 2/3
TVN24MZ, 28 lipca: 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło sześć osób

Mazowieckie we wtorek znowu znalazło się na trzecim miejscu wśród województw, gdzie odnotowuje się najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem, w ciągu ostatniej doby w Warszawie przybyło ich 21. Wykryto nowe ognisko koronawirusa w salonie fryzjerskim. – Trwa dochodzenie epidemiologiczne – poinformowała portal tvnwarszawa.pl Joanna Narożniak, rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące liczby nowych zachorowań na COVID-19. We wtorek odnotowano 502 nowe przypadki zakażeń w całej Polsce. Wciąż najwięcej odnotowuje się ich na Śląsku - 161, na drugim miejscu znalazła się Małopolska z 91 przypadkami i na trzecim Mazowsze z 62. Województwo mazowieckie już kolejny dzień z rzędu znalazło się na trzecim miejscu pod względem liczby nowych zakażeń.

Ponadto resort poinformował o kolejnych sześciu przypadkach śmiertelnych - trzech w województwie śląskim i po jednym w województwach: łódzkim, małopolskim oraz podlaskim.

Koronawirus w Warszawie

Jak podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, we wtorek w Warszawie przybyło 21 nowych zakażeń. To o ponad połowę mniej niż dzień wcześniej, kiedy odnotowano aż 47 zachorowań.

Do tej pory w stolicy wyniku powikłań związanych z COVID-19 zmarło 130 osób. We wtorek nie odnotowano żadnego śmiertelnego przypadku.

W ciągu ostatniej doby przybyło kolejnych pięciu ozdrowieńców. Jak przekazał warszawski sanepid, od początku pandemii taki status uzyskały już 904 osoby.

Zakażenia w salonie fryzjerskim

W ostatnich dniach w Warszawie pojawiło się nowe, niewielkie ognisko zachorowań. Chodzi o jeden z zakładów fryzjerskich. Informację o zdiagnozowanych tam zakażeniach potwierdziła Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. - Z informacji przekazanych mi przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Warszawie wynika, że zakażonych jest czterech pracowników salonu. Od kilku dni trwa dochodzenie epidemiologiczne. W jego wyniku na kwarantannę skierowano około 70 osób, między innymi pracowników oraz klientów salonu – poinformowała Narożniak.

Jak podkreśliła, szef salonu fryzjerskiego przekazał informacje o kontaktach zakażonych zarówno z pracownikami, jak i klientami. - Część z tych osób zostanie skierowana na badania laboratoryjne w zależności od poziomu ryzyka. Ze względu na miejsce zamieszkania niektórych osób, nadzór nad nimi przejęły stacje sanitarno-epidemiologiczne spoza Warszawy. Dochodzenie wciąż trwa, dlatego nie jest wykluczone, że zakażeń będzie więcej – dodała.

Autor:dg/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: