Kilkudziesięciu zakażonych w szpitalu. Nowe ognisko w domu pomocy społecznej

Źródło:
PAP, TVN24
Zakażenie koronawirusem w szpitalu w Gostyninie
Zakażenie koronawirusem w szpitalu w Gostyninie TVN24
wideo 2/5
Zakażenie koronawirusem w szpitalu w Gostyninie TVN24

U kilkudziesięciu pacjentów szpitala w Gostyninie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid poinformował też o nowym ognisku wirusa w gostynińskiej filii Domu Pomocy Społecznej w Czarnowie.

Jak podał jeszcze w poniedziałek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, w związku z wcześniejszym wykryciem ogniska koronawirusa na dwóch oddziałach - psychogeriatrii i psychiatrycznym - tamtejszego Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej "z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 zarejestrowano 44 pacjentów, 7 pracowników oraz 2 osoby z otoczenia".

Przewiezieni do szpitala w Siedlacach

10 osób, w tym siedmiu pracowników szpitala, z wynikiem pozytywnym podlega izolacji domowej – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej, jeden pozostaje w obowiązkowej kwarantannie domowej, a 14 innych osób, mających styczność z osobami z wynikiem pozytywnym, jest objętych obowiązkową kwarantanną domową. 41 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Jednocześnie podano, że wszyscy pacjenci z oddziału psychogeriatrii gostynińskiej placówki, u których zdiagnozowano COVID-19, zostali przewiezieni do szpitala w Siedlcach, przygotowanego do opieki psychiatrycznej dla dorosłych, jak również zakażonych koronawirusem.

Z kolei pacjenci oddziału psychiatrycznego, u których zdiagnozowano COVID-19, byli izolowani na nim - ustalano, jak będą przewożeni do szpitali jednoimiennych.

- Wprowadzone nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, jak informują władze województwa, pozwoliły one, by wirus nie rozprzestrzenił się poza dwa oddziały. W sumie jest tu ich dziewięć - przypomniał we wtorek reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz. - Warto dodać, że poza strukturami szpitala, ale na terenie kompleksu znajduje się oddział dla osób, które trafiają tutaj na podstawie "ustawy o bestiach", a więc najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców. Tu o obecności koronawirusa dziś mowy nie ma - zastrzegł.

Nowe ognisko wirusa w filii DPS-u

W poniedziałek sanepid poinformował, że nowe ognisko, tym razem w gostynińskiej filii Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Czarnowie, zarejestrowano 19 lipca.

"W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 7 mieszkańców DPS, 2 pracowników oraz 4 osoby z otoczenia; 12 innych osób, mających styczność z osobami z wynikiem pozytywnym badania, jest objętych obowiązkową kwarantanną domową, 106 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym" – wyjaśniono w poniedziałkowym komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie.

Jak podkreślono, "dochodzenie epidemiologiczne jest w toku, podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego". 

Pierwsze zakażenia na początku lipca

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przypomniał, że ognisko koronawirusa na oddziałach psychogeriatrii i psychiatrycznym tamtejszego Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej zarejestrowano 9 lipca.

Jeszcze 12 lipca informowano m.in., że w ognisku tym z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników. 80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie podawał wcześniej, że pacjentka oddziału psychogeriatrii szpitala Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, u której pierwszej zdiagnozowano Covid-19 7 lipca została przewieziona na oddział obserwacyjno-zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Natomiast zakażony pacjent z oddziału pulmonologicznego szpitala w Gorzewie został przyjęty do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

Autorka/Autor:kz/ran

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GoogleMaps

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało jednej osoby"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało jednej osoby"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kryminalni z Targówka zatrzymali 41-letniego mieszkańca dzielnicy, który nie tylko był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, ale też posiadał znaczną ilość narkotyków.

Właśnie miał odjeżdżać autem, został obezwładniony

Właśnie miał odjeżdżać autem, został obezwładniony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Młocku niedaleko Ciechanowa 46-latka kierująca renault wjechała do rowu. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczyła policjantom, że była przekonana, że ktoś ją goni.

Pijana wjechała autem do rowu, bo myślała, że ktoś ją goni

Pijana wjechała autem do rowu, bo myślała, że ktoś ją goni

Źródło:
PAP

Groźnie wyglądająca kolizja w okolicy Dworca Zachodniego. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe, na miejsce przyjechały służby.

Kolizja przy Dworcu Zachodnim. Cztery auta rozbite, podróżowało nimi 11 osób

Kolizja przy Dworcu Zachodnim. Cztery auta rozbite, podróżowało nimi 11 osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Płocka zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który próbował sprzedać innemu nastolatkowi marihuanę. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono ponad 2,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA.

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Źródło:
PAP

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl