Wjechał w przystanek, potrącił kobietę. Policja: po alkoholu, bez prawa jazdy, rajd transmitował w sieci

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP PiasecznoPolicjanci zatrzymali 27-latka, który wjechał w przystanek autobusowy

Policjanci zatrzymali 27-latka, który rozpędzonym samochodem wjechał w przystanek autobusowy i ranił stojącą tam kobietę. Jak informują funkcjonariusze, mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a swój rajd transmitował w sieci.

Do zdarzenia doszło w Konstancinie-Jeziornie we wtorek przed godziną 13. Policjanci z tamtejszego komisariatu zostali wezwani na ulicę Mirkowską. Mundurowym przekazano, że został tam zniszczony przystanek autobusowy.

- Okazało się, że za sprawą zniszczenia stoi 27-letni kierowca chryslera, który nie zachowując zasad ruchu drogowego, jadąc najprawdopodobniej z ogromną prędkością, nie zapanował nad pojazdem i wjechał wprost w przystanek - przekazał Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Jazdę transmitował w internecie

27-latek został przebadany alkomatem, który wskazał ponad pół promila alkoholu. Oprócz tego, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, mężczyzna nie miał prawa jazdy. - Ponadto szybko ustalono, że swoją jazdę ulicami miasta, jak i wjazd w przystanek transmitował online w internecie - dodał Sawicki.

Policjanci zatrzymali 27-latka, który wjechał w przystanek autobusowyKPP Piaseczno

Kierowca został zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Pobrano mu krew do badań, aby sprawdzić, czy był również pod wpływem środków odurzających. Sawicki poinformował, że w zdarzeniu lekkich obrażeń doznała 76-letnia kobieta, która czekała na autobus.

- Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty: narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Do sądu skierowano również wniosek o ukaranie w związku ze zniszczeniem przystanku - przekazał policjant.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o zatrzymaniu pijanego kierowcy przy ulicy Towarowej:

Pijany kierowca na Towarowej
Pijany kierowca na Towarowej Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Piaseczno

Pozostałe wiadomości