Najnowsze

Kolejna dymisja po aferze bemowskiej. "Zarzuty i insynuacje"

Najnowsze

tvnwarszawa.pl , urząd dzielnicyDyrektor zrezygnował

Kolejna dymisja na Bemowie. W poniedziałek rezygnację złożył dyrektor Bemowskiego Centrum Kultury – Arkadiusz Majcher. Ma to związek z tak zwaną aferą bemowską, która wybuchła po zarzutach byłego wiceburmistrza tej dzielnicy. Oskarżył on lokalne władze o szereg nieprawidłowości. Sprawę badają ratusz i prokuratura.

„W dniu dzisiejszym, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji dyrektora Bemowskiego Centrum Kultury. Nie mogę pogodzić się z faktem, aby dorobek mojej 5-letniej pracy na rzecz kultury i społeczności lokalnej był podważany przez niepotwierdzone zarzuty i insynuacje. Obecna sytuacja nie sprzyja właściwej działalności jednostki, która kierowałem i której los był dla mnie zawsze najważniejszy. Do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, zawieszam swoją wszelką działalność publiczną” – oświadczył Majcher.

Aferę bemowską bada się prokuratura

Zarzuty, o których pisze Majcher wyszły od byłego wiceburmistrza dzielnicy - Pawła Bujskiego. Stwierdził on, że na Bemowie panuje nepotyzm, mobbing i nadużywanie władzy.

Sprawą, nazwaną przez mieszkańców aferą bemowską, zajmą się śledczy – zbadają między innymi doniesienia o zawieraniu fikcyjnych umów o dzieło i zlecenie w Bemowskim Centrum Kultury.

Dymisje i kontrola

Po doniesieniach Bujskiego zrezygnowało dwóch członków lokalnych władz.

Rada dzielnicy przyjęła 24 kwietnia rezygnację wiceburmistrza Krzysztofa Zygrzaka, który wcześniej podał się do dymisji. Twierdził, że nie ma to związku z aferą bemowską.

Po doniesieniach Bujskiego ustąpił także wiceprezydent Warszawy i były burmistrz Bemowa, Jarosław Dąbrowski. Przekazał, że nie chciał być obciążeniem dla pozytywnego wizerunku Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Teraz radni opozycji domagają się ustąpienia całego obecnego zarządu dzielnicy - CZYTAJ WIĘCEJ. Sesja w tej sprawie odbędzie się we wtorek.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o kontroli bemowskiego urzędu.

Portal tvnwarszawa.pl dotarł do pierwszych wniosków płynących z tej kontroli. Największe wątpliwości kontrolerów wzbudziły brak regulaminu korzystania ze służbowego auta i umowy zlecenia dla rodzin pracowników bemowskiego urzędu. Ostateczne wyniki kontroli mają być znane za kilka tygodni.

Wiceprezydent Dąbrowski odwołany
Wiceprezydent Dąbrowski odwołanyTVN24

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl , urząd dzielnicy

Pozostałe wiadomości