Najnowsze

Jest stacja Veturilo, nie ma pięciu miejsc parkingowych. Protest

Najnowsze

Rada Osiedla KamionekKonflikt na Kamionku

Na Kamionku awantura o pięć miejsc parkingowych. Zamiast nich stanęły miejskie rowery.

Lokalizacja: Grochowska 338/340. Tuż przed supermarketem. W marcu stanęła tam stacja Veturilo.

Veturilo zamiast parkingu

- Pod jedynymw tej części Kamionka większym sklepem, oraz dwunastopiętrowym budynkiem, który nie ma kompletnie żadnego zaplecza, ani podwórza – tak lokalizację dla miejskich rowerów opisuje na swojej facebookowej stronie Rada Osiedla Kamionek, która wspiera protestujących mieszkańców.

A ci podnoszą, że postawienie w tym miejscu stacji wiązało się z likwidacją pięciu miejsc parkingowych, których – według nich – na osiedlu brakuje. "Rowery miejskie popieramy, utrudnianie mieszkańcom życia - nie. Zabrakło konsultacji z mieszkańcami" – czytamy dalej.

Grochowianie twierdzą, że samochody były w tym miejscu parkowane czasowo. Głównie przez klientów supermarketu. – Teraz 5-kilogramowe siaty mam wozić na rowerze? – pisze jedna z mieszkanek w mediach społecznościowych.

Inni swoje niezadowolenie przelali na papier. Podpisali się pod petycją skierowaną do Zarządu Dróg Miejskich. Chcieli przeniesienia stacji.

Nie pierwsi niezadowoleni

Sęk w tym, że stacja została już raz przeniesiona – również na prośbę mieszkańców. Wcześniej stała na rogu Grochowskiej i Mińskiej, ale do drogowców dotarły głosy, że jest "za ciasno", a kierowcy mają ograniczoną widoczność. Zarząd Dróg Miejskich postanowił więc rowery przestawić nieco dalej – właśnie na Grochowską 338/340.

Ale znowu pojawiły się sprzeciwy - tym razem właśnie ze względu na miejsca parkingowe. Urzędnicy pod presją mieszkańców nieco ulegli. Część stacji z początkiem maja została wymontowana, a mieszkańcy odzyskali dwa miejsca postojowe.

- Organizatorzy życia i miejsca publicznego wszystkie decyzje powinni konsultować z lokalną społecznością – komentuje Leszek Siejka, mieszkaniec, który jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na problem i już zapowiada kolejną petycję. Z konkretnymi propozycjami.

Padają trzy zastępcze lokalizacje dla Veturilo: na wysokości przystanku Bliska 3, w okolicy Biedronki, jednak nie przy jezdni. Proponują też powrót rowerów na Mińską.

Zarząd Dróg Miejskich pomyśli

Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM informuje nas, że kiedy wniosek mieszkańców wpłynie, zostanie przeanalizowany.

Jednak zaznacza, że urzędnicy stoją na innym stanowisku. - Sprawdzimy, czy jest możliwość zorganizowania w tym miejscu parkowania na jezdni – zapowiada Gałecka.

[object Object]
Rusza nowy sezon VeturiloZDM
wideo 2/3

kz/mś

Źródło zdjęcia głównego: Rada Osiedla Kamionek

Pozostałe wiadomości