Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Groził ostrym narzędziem" w centrum handlowym. Zarzuty

Warszawa

Wistula/Wikipedia (CC BY-SA 4.0)Do zdarzenia doszło w Wola Parku

Są zarzuty dla mężczyzny, który "groził ostrym narzędziem i stwarzał zagrożenie" w Wola Parku. O tym, czy trafi do aresztu, zdecyduje we wtorek sąd.

O zdarzeniu pisaliśmy w sobotę. Pierwsze informacje, które dotarły do policji, dotyczyły osoby, która ma "ostre narzędzie i stwarza niebezpieczeństwo dla innych". Po interwencji mężczyzna został zatrzymany.

Teraz policja podaje szczegóły.

Jak opisuje Marta Sulowska z wolskiej policji, do zdarzenia doszło około godziny 16.30. - 47-letni mężczyzna chciał ukraść odzież z jednego ze sklepów - mówi.

Zapiszczały bramki, a ochroniarze podjęli interwencję. - Mężczyzna był agresywny, groził pozbawieniem życia, został odizolowany na zapleczu. Tam okaleczył się ostrym narzędziem - tłumaczy Sulowska.

W sklepie, w którym doszło do zdarzenia, były policjantki, które - poza służbą - pomogły w ewakuacji. Chwilę później przyjechali funkcjonariusze.

- Zatrzymali napastnika, pod ich asystą trafił do szpitala, a później na komendę. Tam usłyszał zarzuty kradzież rozbójniczej oraz uszkodzenia mienia - podaje Sulowska.

We wtorek sąd zdecyduje o środku zapobiegawczym wobec mężczyzny.

"Pracownice sklepu krzyczały"

Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Staliśmy w długiej kolejce w sklepie w galerii Wola Park w Warszawie, zobaczyliśmy, że drzwi zaplecza trzyma ochrona i ludzie zamknęli w środku faceta, który groził nożem" - napisał czytelnik.

Jak dodał, mężczyzna próbował się wydostać, a ochrona z trudem utrzymywała drzwi. Według czytelnika wcześniej "pracownice sklepu krzyczały, żeby wszystko zostawić i uciekać", a gdy "opuściły się drzwi sklepu", do środka weszli ochroniarze.

Pisaliśmy też o ataku nożownika przed centrum M1:

Doprowadzenie nożownikaTVN24
wideo 2/5

kz/r