Najnowsze

Emilia ocaleje na zdjęciach. Muzeum czeka na fotografie

Najnowsze

Karol KobosTosia i "Pan Guma" na wystawie w MSN

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zachęca warszawiaków do wysyłania zdjęć pawilonu Emilia, w którym rezydowało przez cztery lata. Fotografie złożą się na album o historii i architekturze budynku, który ma zostać wyburzony.

Zdjęcia nie muszą być wysmakowanymi obrazami architektury. Muzeum jest otwarte na amatorskie zdjęcia zrobione podczas wystaw. Takie jak to, które wykonał nasz redakcyjny kolega Karol Kobos. Na fotce widać jego córkę przyglądającą się jednej z najbardziej znanych rzeźb z kolekcji MSN - "Panu Gumie".

Przedstawiciele muzeum i wydawnictwa Karakter wybiorą część z nich do publikacji w książce, która zostanie wydana w maju. Muzeum zachęca do dołączenia krótkiej informacji o okolicznościach towarzyszących powstaniu zdjęcia oraz dacie jego wykonania. Należy również podać nazwisko autora.

"Fascynujące zdjęcia"

Muzeum weszło do Emilii na jesieni 2012 roku. Przez ten czas organizowało tam wystawy, spotkania, koncerty, warsztaty.

"Popularność wydarzeń pokazuje, że publiczność w tym budynku czuje się dobrze - wystarczy zajrzeć do mediów społecznościowych, by zobaczyć, jak chętnie goście muzeum fotografują prezentowaną w nim sztukę i jak dużo na tych zdjęciach uwagi poświęcono relacji pomiędzy sztuką a architekturą. Bohaterką bardzo wielu robionych w Emilii zdjęć jest sama modernistyczna architektura tego miejsca - przeszklenie wszystkich ścian, współgranie wnętrza i zewnętrzna, kompozycja klatki schodowej. Te setki zdjęć robionych przez gości muzeum giną w przelotności i nietrwałości wirtualnego świata. A to często fascynujące zdjęcia, oddolna, demokratyczna dokumentacja sposobów korzystania przez ludzi z publicznego muzeum i jego architektury" - czytamy na stronie muzeum.

Zobacz co pod koniec września mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz o przyszłych budynkach Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa:

Hanna Gronkiewicz-Waltz o Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa
Hanna Gronkiewicz-Waltz o Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR WarszawaTVN24

ło/b

Źródło zdjęcia głównego: Karol Kobos

Pozostałe wiadomości