Darmowa komunikacja dla uczniów. Wydawanie kart na półmetku

Najnowsze

TVN24Karty Ucznia będą działać od września

Zarząd Transportu Miejskiego wydał 95 tysięcy specjalnych kart, na podstawie których uczniowie będą korzystać z bezpłatnej komunikacji. Karty dotarły już do 278 z 480 szkół, a sam program rozpoczyna się we wrześniu.

"Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia i termin jego realizacji, osiągnięcie takiego wyniku w drugiej połowie maja oznacza, że proces wytwarzania i dystrybucji Kart Ucznia realizowany przez ZTM wspólnie ze szkołami, przebiega szybko i sprawnie" - zapewniają urzędnicy z ZTM.

Jak dodają, do realizacji pozostały jeszcze wnioski osób, które z różnych przyczyn nie zdążyły złożyć dokumentów w pierwszym terminie, a także wnioski pierwszoklasistów, którzy we wrześniu dopiero rozpoczną swoją przygodę ze szkołą.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, mają one wpłynąć do Zarządu do 8 czerwca.

W pierwszej i drugiej strefie

Bezpłatna komunikacja obowiązuje zarówno w pierwszej, jak i drugiej strefie. Uprawnienia są wgrywane maksymalnie na cztery lata. Po tym czasie należy je odnowić, jeśli dziecko nadal kontynuuję naukę w szkole.

Karty mają działać w czasie roku szkolnego i w wakacje.

Darmowe przejazdy dla uczniów to efekt inicjatywy stołecznych radnych, którzy na początku kwietnia podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie. Pierwsze karty trafiły do dzieci na początku maja. Wręczała je sama prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Chcemy, żeby te 30 procent dzieci, które już jeżdżą komunikacją miejską jeździły za darmo. Chcemy zachęcić, żeby jeździły transportem miejskim, żeby się przyzwyczajały i się nie bały - mówiła wówczas na konferencji.

Prezydent zachęca do komunikacji miejskiejTVN24
wideo 2/4

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: TVN24