Autobusy i zabytkowy tramwaj na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
WTPZTM uruchomi specjalne linie w związku z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego

W związku z uroczystościami 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na stołeczne ulice wyjadą zabytkowe tramwaje linii W oraz pięć linii autobusowych, które jeździć będą do głównych punktów obchodów rocznicowych.

W poniedziałek, 1 sierpnia w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zaplanowano liczne uroczystości rocznicowe. Będzie można dojechać na nie tramwajami i autobusami specjalnych linii.

Zabytkowy tramwaj i pięć linii autobusowych

Zabytkowe tramwaje będą w godzinach 14-20 obsługiwać linię W na trasie: plac Narutowicza, Grójecka, plac Zawiszy, Towarowa, Muzeum Powstania Warszawskiego, Towarowa, Okopowa, aleja "Solidarności", Wolska, Cmentarz Wolski.

Zostanie także uruchomionych pięć linii autobusowych. 912 na trasie jednokierunkowej: Powązki–Cm. Wojskowy - CM. Wolski. 922 pojedzie z Cmentarza Powązki Wojskowe do Metra Marymont. 944 z Dworca Centralnego, 970 z Dworca Wschodniego a 980 z placu Trzech Krzyży, na Powązki Wojskowe. Autobusy linii 912 będą kursowały w godz. 17.30-20, a pozostałych linii od 14.30 do 21. W autobusach linii 912, 922, 944, 970, 980 i tramwajowej W obowiązuje normalna taryfa ZTM.

"W zabytkowych wagonach linii W pasażerowie spotkają konduktorów z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Ich rolą będzie obsługa wagonu oraz pomoc przy kasowaniu biletów jednorazowych. Bilety krótko- i długookresowe kodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej prosimy skasować wcześniej w innym pojeździe lub bramce metra" - poinformował ZTM.

Informowaliśmy też o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z powstańcami:

"Chcę podziękować powstańcom warszawskim za to, że są"
"Chcę podziękować powstańcom warszawskim za to, że są"TVN24

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości