Na budynek Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego runęła ogromna topola

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wiatr zerwał dach szkoły w Warszawie
Wiatr zerwał dach szkoły w WarszawieAdamkn8q/ Kontakt 24
wideo 2/5
Skutki weekendowej wichury w Warszawie

Strażacy wciąż walczą ze skutkami sobotniej wichury, która powalała i łamała drzewa w stolicy. Potężna topola spadła na zabytkową siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki w Parku Morskie Oko. Strażacy będą musieli prawdopodobnie wycinać ją kawałek po kawałku, by nie uszkodzić zabytku.

W sobotę nad Warszawą przeszła wichura. Strażacy otrzymali 1300 zgłoszeń, które dotyczyły głównie powalonych drzew.

Muszą uważać, żeby nie uszkodzić zabytku

Jak przekazał nam asp. Jarosław Dobrzewiński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie w tej sprawie strażacy przyjęli w weekend. Jednak - jak podkreślił - prace nad usunięciem ciężkiego drzewa wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

- Chodzi o potężną topolę, która waży kilka ton. Jest oparta o zabytkowy budynek, który na tę chwilę nie jest zagrożony. Musimy bardzo delikatnie prowadzić nasze działania, żeby go nie uszkodzić - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl strażak. - Prawdopodobnie ta topola będzie wycinana kawałek po kawałku, żeby uwolnić całkowicie budynek spod drzewa - dodał.

Ogromna topola runęła na budynek Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne o swojej sytuacji napisało także w mediach społecznościowych.

"Wczorajsza wichura poważnie zagroziła naszej zabytkowej siedzibie, Pałacowi Szustra. Ogromna topola przewróciła się i oparła o dach nad Salą Gotycką. Wezwana Straż Pożarna niestety nie poradziła sobie z usunięciem drzewa ze względu na niemożność dotarcia pod Pałac ciężkim sprzętem i grząski grunt. Dziś od rana poszukujemy wyspecjalizowanej firmy, która usunie topolę i odblokuje Pałac. Trzymajcie kciuki! Edit. Na szczęście Sala Koncertowa nie ucierpiała i koncerty się odbywają według planu" - czytamy w poście na Facebooku opublikowanym w niedzielę.

Ogromna topola runęła na budynek Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości