Seniorka zgubiła się, podróżując tramwajem. Uratowała ją karteczka

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja ratunkowa w autobusie miejskim na Targówku
Akcja ratunkowa w autobusie miejskim na TargówkuStraż Miejska Warszawa
wideo 2/5
Straż Miejska Warszawa Akcja ratunkowa w autobusie miejskim na Targówku

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o starszej pasażerce z zanikami pamięci. Kobieta dotarła na pętlę na Mokotowie i nie wiedziała, dokąd ma jeachać. Zdezorientowanej seniorce udało się pomóc dzięki karteczce znalezionej w jej torebce.

W poniedziałek, 18 września, funkcjonariusze z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o kobiecie w podeszłym wieku, która podczas podróżowania tramwajem zgubiła się na Mokotowie. Tramwaj skończył trasę u zbiegu Woronicza i alei Niepodległości, ale kobieta nie wysiadła.

Nie wiedziała, gdzie jest i dokąd ma jechać

"Strażników miejskich zawiadomił motorniczy. Około 80-letnia kobieta siedziała sama w wagonie, nie wiedząc, gdzie się znajduje i dokąd chciała dojechać. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, którego ratownicy sprawdzili stan zdrowia seniorki. Dzięki karteczce znalezionej w torebce starszej pani, funkcjonariuszom udało się ustalić numer telefonu jej wnuczki" - czytamy w komunikacie stołecznej straży miejskiej.

Strażnicy skontaktowali się z kobietą, która właśnie odwoziła dzieci do szkoły. Po powrocie obiecała oczekiwać na babcię w bielańskim mieszkaniu. Strażnicy przewieźli seniorkę na Bielany, gdzie przekazali ją wnuczce.

"Niezwykle pomocna okazała się karteczka"

"Po raz kolejny niezwykle pomocna okazała się kartka z kontaktem do osoby bliskiej, w którą powinno się wyposażać seniorów oraz osoby z zanikami pamięci" - podkreślili strażnicy miejscy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości