"Pomógł w trudnej sytuacji", został nagrodzony przez ratusz

TVN Warszawa | Mokotów

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Białorusin na pomoc polskim kierowcom

Pomógł, gdy autobus utknął na ulicy Belwederskiej. Teraz Dzmitry zostanie nagrodzony przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

"W trudnej sytuacji pomógł miejskiemu autobusowi ruszyć w trasę. Teraz sam będzie mógł przez 90 dni pokonywać kolejne trasy pojazdami @WTP_Warszawa" – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. Dodał, że w podziękowaniu za spektakularną akcję sprzed kilku dni postanowił nagrodzić Białorusina 90-dniowym biletem.

Pomógł, gdy inni tego nie zrobili

Dzmitry wypowiadał się między innymi w programie "Polska i Świat" TVN24. Jak opisywaliśmy w środę, 28-latek pochodzący z Białorusi postanowił pomóc, gdy zauważył, że autobus miejski nie może poradzić sobie z wjechaniem pod górkę na ulicy Belwederskiej. Z pomocą Dzmitriemu ruszył też reporter TVN24 Paweł Łukasik, a akcja zakończyła się sukcesem. Autobus w końcu pojechał. - Wiedziałem, że mogę coś z tym zrobić, dlatego zacząłem próbować. Nie rozumiem, dlaczego inni tego nie zrobili. Można było po prostu załatwić ten problem tak i normalnie pojechać – wyjaśniał wówczas Białorusin.

28-latek w Polsce mieszka od grudnia, przyjechał z Mińska. Nie mówi po polsku, ale za pomoc, którą okazał, został nagrodzony już wcześniej. Od Heleny Smolak ze szkoły języka polskiego otrzymał darmowy kurs języka polskiego. W Polsce planuje zacząć studia, szuka też pracy i mieszkania. Gdy jest dobra pogoda, kilka razy w tygodniu można spotkać go na Placu Zamkowym w stroju białego niedźwiedzia.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24