TVN Warszawa | Komunikacja

Warszawa Gdańska przejęła kolejne połączenia PKP Intercity z Warszawy Zachodniej

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Stacja Warszawa Gdańska po przebudowie
Stacja Warszawa Gdańska po przebudowieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plStacja Warszawa Gdańska po przebudowie

Od piątku na przebudowanej stacji Warszawa Gdańska zatrzymuje się ponad 40 dodatkowych pociągów PKP Intercity. Kolejarze zapowiadają, że w połowie roku oddadzą do użytku dwie kładki, które umożliwią pieszym łatwiejsze dotarcie do peronów.

Stacje Warszawa Gdańska i otwarta na początku marca Warszawa Główna mają odgrywać kluczową rolę podczas przebudowy linii średnicowej. Od piątku, 26 marca, stacja Warszawa Gdańska obsługuje dodatkowo ponad 40 pociągów PKP Intercity, które dotychczas kursowały przez stację Warszawa Zachodnia do Warszawy Centralnej.

PKP PLK podaje, że chodzi o składy kursujące między Warszawą a Łodzią Fabryczną. I wylicza, że są to między innymi pociągi: IC, "Łodzianin", IC "Boryna", IC "Telimena", IC "Rubinstein", IC "Łęcka" i IC "Tuwim", a także IC "Zamenhof" relacji Warszawa Gdańska – Zielona Góra, IC "Noteć" relacji Piła - Warszawa Gdańska - Piła, IC "Warta" relacji Poznań Główny - Warszawa Gdańska, IC "Daszyński" relacji Bielsko-Biała Główna/Zwardoń - Warszawa Gdańska. Warszawa Gdańska jest jedynym postojem w stolicy dla IC "Lubuszanin" relacji Zielona Góra - Chełm, TLK "Parsęta" relacji Łódź Fabryczna - Kołobrzeg, IC "Skarbek" relacji Olsztyn - Bielsko-Biała, IC "Pilecki" relacji Racibórz - Białystok.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Stacja Warszawa GdańskaPKP PLK

Zmiany na stacji Warszawa Gdańska

Po modernizacji stacji Warszawa Gdańska pociągi zatrzymują się przy trzech peronach. Na każdy z nich prowadzą windy i schody ruchome. "Bezpieczną komunikacje między peronami, dworcem oraz do metra, tramwajów i autobusów zapewnia przejście podziemne. Komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwią dwie kładki - od strony wiaduktu drogowego na ulicy Mickiewicza i od zachodniej strony stacji, od peronów do ulicy Kłopot i Felińskiego. Przejścia udostępnione będą w połowie roku" – zapowiada PKP PLK w komunikacie.

Kolejarze podkreślają, że podczas przebudowy stacji skupiono się na zwiększeniu jej funkcjonalności w związku z szykowaną przebudową stacji Warszawa Zachodnia oraz planowaną modernizacją linii średnicowej. Zmiany na stacji Warszawa Zachodnia rozpoczną się 26 marca i będą wprowadzane cyklicznie do zakończenia prac, które jest planowane na drugą połowę 2023 roku.

PKP PLK uczula pasażerów, którzy podróżują do Warszawy lub przewidują przesiadkę w stolicy, by zwracać uwagę na zmiany w kursowaniu pociągów na portalpasazera.pl oraz na stronach przewoźników. Lista pociągów ze zmienioną trasą kursowania jest dostępna również na specjalnej stronie uruchomionej przez PKP Intercity intercity.pl/wwk.

Stacja Warszawa GdańskaPKP PLK

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości