Nowoczesny blok operacyjny i specjalistyczne oddziały. Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego już gotowe

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowe skrzydło Szpitala Bielańskiego

Nowoczesny blok operacyjny oraz oddziały intensywnej terapii, rehabilitacji i psychiatrii. Ratusz pochwalił się nowym skrzydłem Szpitala Bielańskiego. Inwestycja kosztowała blisko 200 milionów złotych, w całości sfinansowana jest z budżetu miejskiego. Zgodnie z harmonogramem, skrzydło zostanie otwarte do końca tego roku.

Jak podkreśla w komunikacie na ten temat Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, budowa nowej części Szpitala Bielańskiego zakończyła się w niespełna dwa lata. - W nowym, pięciokondygnacyjnym skrzydle szpitala o powierzchni blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się blok operacyjny z 10 salami, oddział intensywnej terapii, oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, laboratoria, centralna sterylizatornia. Zgodnie z harmonogramem do końca tego roku planujemy zakończyć całość inwestycji oraz przenieść pacjentów i uruchomić działalność medyczną w nowym skrzydle – informuje prezydent.

Jeszcze ostatnie odbiory

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Bielańskiego jest w całości finansowana z budżetu miasta – koszt inwestycji to 196 milionów złotych. Obecnie trwają wewnętrze odbiory, próby systemów instalacyjnych oraz wyposażanie obiektu. W połowie września rozpoczną się odbiory Straży Pożarnej i kolejne, które potrwają od 2 do 3 miesięcy. - Dzięki nowo wybudowanej części, Szpital Bielański, który jest największym samorządowym szpitalem w stolicy, rozszerzy swoją działalność medyczną i będzie również jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych podmiotów – mówi z kolei Ewa Malinowska-Grupińska – przewodnicząca Rady Warszawy

– W ramach inwestycji równolegle trwają postępowania przetargowe na dostawę wyposażenia sprzętu medycznego, mebli i akcesoriów do nowego budynku na co miasto przeznaczyło blisko 70 milionów złotych – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Innowacyjny sposób projektowania

Modernizacja i rozbudowa szpitala jest realizowana w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D i powstaje zgodnie z zasadami BIM - Building Information Modeling. To innowacyjny sposób projektowania, realizowania oraz zarządzania, który umożliwia na każdym etapie inwestycji dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa, inwestor zastępczy to Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o..

Czytaj także: Rozbudują SOR w Szpitalu Czerniakowskim. Umowa podpisana, modernizacja potrwa ponad rok

Szpital Czerniakowski
Szpital Czerniakowski Szpital Czerniakowski Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości