prognoza

prognoza

Niżowe klimaty znad Sudetów

Nad Europą dominują układy niżowe. Polska jest pod wpływem niżu znad Sudetów i frontów atmosferycznych związanych z tym niżem. Nad południowe rejony kraju napływa do nas bardzo ciepła masa powietrza zwrotnikowego (PZ) z południa...

Burzowy front nadal rządzi. Będzie mokro i ciepło

Pogodą w dużej części Polski będzie dziś rządził front atmosferyczny. Po mokrej, burzowej nocy północny wschód, centrum, południe i południowy zachód czekają kolejne opady i wyładowania. Do tego dołączą wysokie temperatury - największy upał czeka mieszkańców Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Chłodniej nad wodą. Na Mazurach popada

W poniedziałek wypoczywający nad morzem i jeziorami odpoczną od upałów. Chłodniejsze masy powietrza z północy towarzyszące frontowi atmosferycznemu sprawią, że temperatury spadną o kilku stopni. Choć Mazury odnotują wyższe wartości, to na Wybrzeżu zapowiada się ładniejsza pogoda.

W Polsce jak w tropikach. Nawet do połowy lipca!

Po co wyjeżdżać na Karaiby, skoro w Polsce jeszcze przez jakiś czas będziemy mieć to samo? Przez całą pierwszą połowę lipca na termometrach zobaczymy ponad 30 st. Celsjusza! Niestety takie gorąco może mieć też swoje złe strony, np. gwałtowne burze i złe samopoczucie.

Kierowców czeka istna droga przez mękę

Warunki, w jakich będą poruszać się po polskich drogach kierowcy, mogą okazać się - z rożnych przyczyn - utrudnione. Przede wszystkim zmotoryzowanym we znaki dadzą się burze. Zmęczy ich też upał.

Gorąco i z licznymi burzami

Przed nami kolejny dzień, który upłynie pod znakiem upałów. Temperaturze oscylującej wokół 30 st. Celsjusza w cieniu mogą, niestety, towarzyszyć gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

34-stopniowe upały do środy

Tak gorąco jak dziś, a nawet goręcej, będzie jeszcze pięć dni - zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński,. Bardzo wysokim temperaturom towarzyszyć mogą, jak podkreśla znawca, intensywne opady deszczu, gradobicia, a nawet... trąby powietrzne.

Ciepły, słoneczny, piękny piątek

Dziś wyraźnie odczujemy napływ ciepłego, podzwrotnikowego powietrza znad Afryki. Potwierdzą to wskazania termometrów, które odnotują od 22 do 29 st. C. Najwięcej będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Tam może także popadać.

Zakichany koniec czerwca

Koniec czerwca to trudny czas dla alergików uczulonych zwłaszcza na pyłki traw oraz zarodniki grzybów mikroskopowych. Te są w szczytowej fazie pylenia i mocno dokuczają uczulonym na nie osobom. Przypominamy o braniu leków i ostrzegamy przed innymi uczulającymi roślinami. Szczegóły poniżej.

W USA wszystko jest "naj". Upały też

Amerykanie mają za swoje. Ponieważ upierają się przy skali Farenheita, temperatury przekraczają u nich sto stopni. Przekłada się to na poziom mniej więcej 38 st. C.

Wreszcie spora dawka słońca

Pochmurno i deszczowo zapowiada się dziś aura w południowej Polsce. Mieszkańcy pozostałych części kraju będą cieszyć się słoneczną pogodą, jedynie jeszcze na Suwalszczyźnie mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Będziemy odczuwać komfort termiczny.

Wybrzeże pogodne, pokropi nad jeziorami

Dobra wiadomość dla wypoczywających nad Bałtykiem. Po kilku deszczowych dniach w czwartek mogą wreszcie liczyć na ładną pogodę. Nieco gorzej bedzie na Mazurach, które znajda się w strefie przelotnych opadów. Na temperatury przewyższające 20 stopni w obu regionach trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Przed nami kolejny chłodny i mokry dzień

Środa będzie kolejnym chłodnym dniem. Nad nasz kraj wciąż napływają zimne masy powietrza z północy. Najchłodniejszym regionem w Polsce będzie Suwalszczyzna, gdzie termometry wskażą 15 st. C. Oprócz cieplejszych ubrań przydadzą się też parasole. W wielu miejscach naszego kraju popada.

Nad wodą wietrznie i mokro

Środa będzie kolejnym dniem chłodu, silnego wiatru i deszczu w polskich kurortach. Temperatura zarówno na Mazurach, jak i na Wybrzeżu ledwo przekroczy 15 st. C.

Zwrot w pogodzie już za chwilę: nawet 34 stopnie C

Obecna pogoda utrzyma się do czwartku włącznie. Będzie chłodno z przelotnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Jednak już w piątek pogoda wykona zwrot. Gwałtownie się ociepli, co będzie skutkowało wyładowaniami atmosferycznymi, miejscami z opadami gradu.

Woda cieplejsza od powietrza

Niż, który zalega nad Północną Europą przyniósł gwałtowny spadek temperatury w nadmorskich i mazurskich kurortach. Odczucie chłodu potęguje silny wiatr i spora wilgotność powietrza, na poziomie 90 proc.