prognoza

prognoza

W sobotę w polskich górach popada śnieg, ale od czasu do czasu niebo będzie się przejaśniać. Mimo ładnej pogody warunki jazdy będą utrudnione. Stoki pokrywa mokry śnieg, a opady mogą ograniczać widoczność.

Narciarzy na alpejskich trasach czeka zróżnicowana pogoda, w zależności od kraju, w którym się zatrzymają. We Francji będzie słonecznie, w Szwajcarii i Austrii poprószy śnieg, ale słońce też się pokaże. Najgorsza, deszczowa pogoda czeka większość ośrodków niemieckich i niektórych włoskich.

Warunki drogowe będą kiepskie ze względu na opady deszczu. Dodatkowo jazdę utrudni silny wiatr, do 80 km/h. Przejaśnienia i rozpogodzenia zdarzą się tylko w zachodniej części Wybrzeża.

Dzień będzie deszczowy i wietrzny za sprawą układów niżowych znad północnej Europy. Zdominują go chmury, tylko na północy w drugiej części dnia możliwe rozpogodzenia.

W piątek na alpejskich trasach narciarskich będzie bardzo słonecznie. Narciarzy czeka ciepły dzień, bo mróz utrzymuje się już tylko w austriackiej części gór. We włoskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

Z zachodu na wschód przez kraj przejdzie chłodny front atmosferyczny. który przyniesie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W drugiej części dnia zacznie się przejaśniać i rozpogadzać. Będzie jednak silnie wiać, nawet do 100 km/h na Wybrzeżu.

W czwartek warunki drogowe będą utrudnione przez przelotne opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem. Dodatkowym utrudnieniem będzie silny i porywisty wiatr do 80 km/h, a chwilami nawet 90.

W Alpach zapowiada się dobry dzień dla narciarzy. Wiele tras pokryje świeżą warstwa śniegu, ale padać będzie na zmianę z rozpogodzeniami. Ci, którzy lubią jazdę w słońcu, powinni wybrać włoskie ośrodki - tam w czwartek będzie bardzo pogodnie.

Dodatnie temperatury i mokry śnieg na trasach - takich warunków mogą się spodziewać w czwartek narciarze w polskich górach. W większości ośrodków będzie przelotnie padać śnieg, który miejscowo może przechodzić w deszcz.

Narciarzy w Alpach czeka słoneczny dzień. Pogoda dopisze we wszystkich ośrodkach. Na stokach będzie ciepło, we Włoszech nawet do 8 stopni. Mróz utrzyma się tylko w austriackiej części gór.

W środę we wszystkich polskich ośrodkach narciarze mogą się spodziewać podobnej, sprzyjającej jeździe pogody. Zza chmur dość często będzie przeświecać słońce, a termometry wskażą dodatnie temperatury.

Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Wolna od opadów będzie tylko Rzeszowszczyzna. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C.

Po fali mrozów i śnieżyc, prognoza na najbliższe dwa tygodnie jest niezwykle optymistyczna. Maksymalna temperatura w tym okresie sięgnie nawet 12 stopni powyżej zera. Czy to już wiosna, czy może zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa? Wyjaśnia meteorolog TVN Meteo, Artur Chrzanowski.

Przez cały ranek gołoledź na drogach będzie wymagać od kierowców dużej ostrożności. W ciągu dnia się ociepli i lód na drogach się rozpuści, ale w większości kraju jazdę utrudnią opady deszczu ze śniegiem i śniegu.