TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Kwasy z tłustych ryb i orzechy są zbawienne dla serca

Dieta bogata w tłuste ryby, orzechy i nasiona może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca nawet o 10 procent. Wprowadzenie tych produktów do codziennego menu nie tylko je urozmaici, ale i wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.

Schudnij skutecznie, nie licząc kalorii

Czy możliwe jest, by schudnąć skutecznie, nie licząc kalorii i nie odmierzając precyzyjnie każdej porcji produktu wchodzącego w skład przygotowanego posiłku? Tak.

10 wskazówek dla biegaczy, jak radzić sobie podczas upalnego lata

Gorące dni nie odpuszczają, a już jutro rozpoczynają się wakacje. Aura sprzyja więc aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zanim jednak zamienisz bieżnię na siłowni na alejki w lesie czy plażę przeczytaj, co powinieneś zrobić, aby ćwiczyć w bezpieczny sposób.

Sprawdź, jak poradzić sobie z upalną pogodą

W czasie upałów, nawet jeżeli uwielbiamy tropikalny klimat, trudno wytrzymać, gdy zamiast na plaży jesteśmy w mieście. Gdy temperatura powietrza oscyluje na poziomie 30 stopni Celsjusza, nietrudno poważnie zapaść na zdrowiu. Dlatego podpowiadamy, jak tego uniknąć i bezpiecznie przetrwać najgorętsze dni.

Gorzka prawda o słodkich kryształkach

Alzheimer, choroby serca, nadciśnienie krwi, nowotwory, dna moczanowa, cukrzyca typu drugiego, do tego otyłość i próchnica… Naukowcy zastanawiają się, czy ludzkość cierpiałaby na te schorzenia, gdyby nie nadmiar w jej diecie jednego popularnego składnika - cukru. Słodkie kryształki szybko dostarczają energii i wyzwalają endorfiny, więc mogą uzależniać podobnie jak tytoń lub alkohol.

"Wyprawa nie została zakończona, tylko przerwana"

Aleksander Doba, który za przepłynięcie Atlantyku kajakiem otrzymał tytuł Podróżnika Roku 2015, gościł u siebie kamery Dzień Dobry TVN. Rozmawiał o przerwanej z powodu nieszczęśliwego zrządzenia losu wyprawie, która, jak podkreślał, "nie została zakończona, tylko przerwana".

Wypiłeś za dużo oglądając mecz? Zobacz, jak poradzić sobie z kacem

Choć mecze Polaków podczas Euro 2016 jeszcze przed nami, wiele osób z przyjemnością ogląda wszystkie odbywające się już spotkania. Jak wiadomo, rozrywka ta wiąże się często z piciem alkoholu, na przykład piwa. Zobacz, jak radzić sobie z kacem po zakrapianym meczu, lub jak go uniknąć.

Mistrzowska wydolność. Kto stoi za sukcesami sportowców?

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Sportowcy, zanim zaczną treningi do tak wielkiej imprezy, przechodzą serię specjalistycznych badań. Jak one wyglądają i na czym polegają, na własnej skórze przekonał się prowadzący programu "Wstajesz i Wiesz" - Marcin Żebrowski.

Ratuj tonącego tak, by nie stracić życia

Ratownik Marcin Siwek przestrzega, by za tonącym nie wskakiwać do wody. Woda to nieprzewidywalny żywioł, dlatego trzeba obchodzić się z nią bardzo ostrożnie. Na antenie TVN24 Marcin Siwek radził, jak pomóc tonącemu i jak zachować się w wodzie w sytuacji zagrożenia życia.

"Wracam za rok". Aleksander Doba się nie poddaje

Aleksander Doba, kajakarz, który chciał przepłynąć Atlantyk z USA do Europy, musiał przerwać swoją wyprawę. Jak mówi, nie została ona zakończona, a jedynie przerwana. Mężczyzna planuje kontynuację podróży w maju 2017 roku.