TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Jak ratować osobę, która się topi?

Topiącemu się trzeba pomagać z głową. Jeśli nie wiemy jak, nie ryzykujmy, bo sami będziemy potrzebować pomocy. Ratownik GOPR, Zbigniew Sołtys, opowiada jak zachować się, kiedy widzimy osobę potrzebującą pomocy.

Zaczynasz ćwiczyć? Sprawdź, jak prawidłowo się odżywiać

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z fitnessem, to prawdopodobnie jesteś początkujący również w zakresie sportowej diety. To skomplikowana sprawa, ale eksperci magazynu "Życie nabiera smaku. Strefa fit" podpowiedzą ci, co włożyć do lodówki, a co koniecznie z niej wyrzucić.

Rozgrzewka z Akopem i Sylwią Szostakami

Akop i Sylwia Szostakowie to małżeństwo popularnych trenerów personalnych. Specjalnie dla was ułożyli programy treningowe, które będziemy pokazywać na TVN Meteo Active w magazynie "Życie nabiera smaku. Strefa fit". Dziś część pierwsza, czyli rozgrzewka. Do dzieła!

Fitness age - nowy wskaźnik wieku

Myślisz, że wiesz, ile masz lat? Możesz być w błędzie. Rok urodzenia wcale nie determinuje twojego faktycznego wieku. Teraz liczy się fitness age, czyli wiek sprawnościowy.

Co jeść w podróży?

Kanapki, ciastka, słone przekąski - to po nie najczęściej sięgamy w drodze nad morze czy w góry. Pora zmienić ten zły nawyk. Dietetyk Aneta Łańcuchowska podpowiada, co zabrać w drogę na urlop.

Jak uniknąć wakacyjnej oponki?

Jemy fast foody, lenimy się na potęgę. Tak wyglądają wakacje wielu z nas. Niestety skutkują wakacyjną oponką. Jak nie dać się kuszącym zapachom gofrów i zmotywować do ruchu, podpowiada trenerka personalna Natalia Gacka.

Z 98 do 64 kg. Metamorfoza Zuzanny Witkowskiej

Zuzanna Witkowska schudła prawie 34 kg. Z nadwagą walczyła aż cztery lata. Czemu tak długo? Bo odchudzała się na własną rękę i korzystała z porad dietetycznych zawartych w sieci, które rzadko pochodziły od ekspertów. Teraz chce, żeby jej historia była przestrogą, ale i motywacją dla wszystkich młodych ludzi, którzy próbują zgubić zbędne kilogramy.

Nie rezygnujcie z tłuszczu. Korzystajcie z niego mądrze

Tłuszcze to jedno z najbardziej skoncentrowanych źródeł energii w naszym pożywieniu. Bardzo często są niedoceniane. Osoby pragnące zrzucić parę kilo, zwykle unikają ich w swojej diecie. Jednak to nieocenione źródło witamin A, D, E i K oraz niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kwasów tłuszczowych. Warto z nich korzystać, ale mądrze.

Pij wodę z kranu. Jest zdrowa i smaczna

Myślisz, że woda z kranu nie nadaje się do picia i jest niezdrowa? Specjaliści wyjaśniają, że nie ma nic bardziej mylnego. "W leczeniu kamicy nerkowej zaleca się spożywanie wody twardej" informuje Łukasz Balwicki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Łyk kranówki dostaniesz także w niektórych restauracjach.

Trening ze świnkami, krówkami i ciągnikiem

Trener personalny Michał Lis pokazuje, że trenować można dosłownie wszędzie. Na przykład na wsi, wśród świnek i krówek. A wyposażenie gospodarstwa rolnego znakomicie sprawdza się jako zamiennik sprzętu na siłowni.

Smalec, masło, margaryna. Co lepiej wybrać?

Ile kalorii ma smalec, a ile masło czy margaryna? Dietetyk kliniczna Katarzyna Kosałka wyjaśniała, ile ich kryje się w każdym z produktów oraz które warto wybierać ze względu na zawarte w nich składniki odżywcze.

Ile kalorii ma mięso?

Dietetyk Alicja Kalińska w "Kaloryczniku" wyjaśniała, jakie mięso warto wybierać w sklepie ze względu na niską kalorycznośc i bogactwo składników odżywczych, których dostarcza.

Ile kalorii mają owocowe soki?

Soki owocowe mogą byc różne: świeżo wyciskane, jednodniowe oraz te w kartonie. Chociaż mają mniej więcej tyle samo kalorii, to najlepiej wybierać postać najbliższą naturze. Materiał magazynu "Studio Active" TVN Meteo Active.