TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Z bulimią da się wygrać

Dominika Śliwińska, trenerka ucząca twerkingu, czyli tańca o lekkim zabarwieniu erotycznym, który polega na machaniu pupą w szybki i rytmiczny sposób, opowiedziała swoją historię walki z własną wagą i samą sobą o zaakceptowanie się.

Metamorfoza pod okiem Sportsmamy

Aleksandra Rożnowska czyli Sportsmama, to kobieta, która udowodniła tysiącom zapracowanych matek, że można ćwiczyć nawet mając na głowie cały dom i małego brzdąca, angażującego niemalże 100 proc. uwagi. Wykorzystuje w tym celu dziecięce zabawki lub sprzęty domowe, wykonując np. przysiady podczas prasowania ubrań. Zmienić swój styl życia i stać się aktywną zapragnęła Ania, która zgłosiła się do Sportsmamy.

"Jestem szczęśliwym człowiekiem". Zrzucił 40 kilogramów

Chęć zmiany stylu życia z byle jakiego na zdrowy i aktywny to połowa sukcesu. Wytrwanie w postanowieniu i osiągnięcie sukcesu - zrzucenie nadprogramowych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki - to coś, co udaje się nielicznym. Jednym z takich ludzi jest Marcin Ubych, który w niespełna rok zrzucił około 40 kilogramów.

"Skoki spadochronowe są dla każdego"

Skoki spadochronoe to żadne ekstremum, przekonują instruktorzy. To bezpieczny sport z mega dawką adrenaliny. Każdy może spróbować i połknąć bakcyla, opowiadają Artur Karwowski i Maciej Węgrzecki ze skydive.pl., goście TVN Meteo Active.

Jak zachować bezpieczeństwo na urlopie

Adam Maciej Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej i były rzecznik policji, Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji, byli gośćmi "Studia Active". Nawoływali do rozsądnego i bezpiecznego spędzania urlopu, zwłaszcza, jeśli wypoczywamy nad wodą. Statystyka utonięć i wypadków z udziałem podchmielonych urlopowiczów jest kolejny raz porażająca.

Cztery minuty porządnego wycisku

Trener personalny i fizjoterapeuta Mateusz Zwierz razem z Agnieszką Mikołajczyk pokazywali, na czym właściwie polega tabata, czyli czterominutowy, bardzo intensywny trening interwałowy.

W grupie siła. Aktywne mamy wspierają się nazwajem

- Cała nasza misja to to, aby być aktywnym, żeby się bawić modą i sportem jednocześnie, stąd pomysł na imprezy biegowe i sportowe w ogóle - wyjaśniła Ewa Konstantynowicz, współzałożycielka Colorshake i aktywna mama. Regularnie spotykające się kobiety, oddają na czas ćwiczeń swoje pociechy koleżankom, które się nimi opiekują i jednocześnie odpoczywają po swoim treningu.

Nudzisz się w wakacje? Idź na zumbę

W Warszawie nie brak miejsc, gdzie można poćwiczyć zupełnie za darmo, w doskonałej atmosferze i pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Jednym z takich miejsc jest plaża na Żoliborzu, gdzie przy akopaniamencie latynoskiej muzyki można wziąć udział w zajęciach zumby.

Urozmaić swój trening - ćwicz z gumą gimnastyczną

Ćwiczyć można wszędzie, to fakt niepodważalny. Jeśli preferujemy zacisze własnego domu lub park, warto zaopatrzyć się w gumy do ćwiczeń. Kosztują niewiele, a pozwalają pracować z obciążeniem, jakim jest nasze własne ciało. Tak zwany tubing to sposób na uzyskanie pięknej sylwetki i świetnie wyrzeźbionych silnych mięśni.

Ile kalorii mają dżemy, marmolada i powidła?

Ile kalorii kryje się w łyżeczce dżemu, marmolady czy powideł? Na wszystkie pytanie odpowiadała dietetyk kliniczny Katarzyna Kosełka. Wyjaśniała również, które z popularnych smarowideł do kanapek lepiej odstawić, a które warto wybierać.

Wioślarstwo: sposób na kondycję i sylwetkę

Wioślarstwo to w Polsce sport mało popularny, ale ma wiele zalet. Wyrabia kondycję, kształtuje sylwetkę i prostuje krzywy kręgosłup. Początki nie są łatwe, ale jak opanuje sie technikę, to potem jest już z górki.