TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

50 kilogramów radości życia i pewności siebie

Co się stanie, gdy wygramy sami ze sobą walkę o lżejsze, zdrowsze ciało? Stajemy się źródłem pozytywnej energii, nawet jeśli wcześniej tusza odbierała nam chęci do czegokolwiek. Żywym dowodem jest pan Stanisław, który tracąc blisko 50 kg zbędnej tkanki odzyskał radość z życia.

Zdrowe produkty, które mogą Ci poważnie zaszkodzić

Chipsy czy fast-food są niezdrowe i wie to każdy - nawet przedszkolak. Ale nie każdy wie, że tuńczyk czy spirulina także mogą być źródłem toksyn. Podpowiadamy, jakich na ogół określanych mianem "zdrowych", produktów lepiej unikać i na co zwracać w sklepie uwagę.

Wybierasz się na narty? Sprawdź, jak dobrze przygotować się do sezonu

Zaczynają się ferie zimowe. Wielu z nas pierwszy raz założy na nogi narty. Zobacz, jak postępować podczas pierwszej lekcji. Narty odpowiednio dobrane do wagi i umiejętności, kask bez względu na wiek i wybór tras dostosowanych do możliwości narciarza - to podstawowe zasady, o których trzeba pamiętać na stokach.

Jak to jest z wodą i dietami?

Picie wody to najtańszy i najprostszy sposób, aby wyglądać i czuć się lepiej, a stosowana dieta wreszcie przyniosła efekty w postaci redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Ale ile powinno się jej pić? Po co? Dlaczego? Czy naprawdę działa?

20 produktów, które warto jeść na śniadanie

Śniadanie to absolutnie najważniejszy posiłek dnia. Nie tylko dlatego, że dostarcza energii na starcie. To co jemy, warunkuje jak nasz organizm będzie w kolejnych godzinach działał i trawił wszystko, co trafi do żołądka. Przedstawiamy listę 20 produktów, z których warto komponować swoje śniadania.

Najnowsze badania naukowców: istnieje enzym, który zapobiega przemianie cukru w tłuszcz

W styczniu wiele osób stara się znaleźć odpowiednią dietę, żeby zgubić zbędne kilogramy, zdobyte jeszcze podczas świąt. To, że organizm przekształca nadmiar spożytego cukru w tłuszcz, zdecydowanie nie pomaga. Jednak zespół naukowców z Uniwersytetu Montrealskiego być może odnalazł rozwiązanie tego problemu. Odkryli oni nowy enzym, który kontroluje przekształcanie cukrów i tłuszczów.

Pijecie kawę? A ile o niej wiecie?

Jak pokazały badania, 67 proc. Europejczyków nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Badania pokazują, że kawa nie szkodzi zdrowiu, a picie njej w umiarkowanych ilościach może nawet je poprawić.

Anoreksja. Cichy zbójca

Anoreksja to choroba psychiczna, która potrafi zabić. Jak się zaczyna i jak ją leczyć, wyjaśnia Agnieszka Cegielska w programie "Cegiełka zdrowia".

Zrób na lunch fit sajgonki

Brak pomysłu na lunch? Prowadząca bloga belikewonderwoman.blogspot.com Karolina Kocięda ma ich mnóstwo i chętnie się nimi dzieli. Każda jej propozycja jest zdrowa, wartościowa i pyszna, tak jak fit sajgonki.

Pomóż polskim biegaczom przygotować się do igrzysk olimpijskich

Marzeniem każdego sportowca jest udział w igrzyskach olimpijskich i szansa na zdobycie złotego medalu - nagrody za lata ciężkiej pracy. Danutę Urbanik, Emila Dobrowolskiego i Jakuba Nowaka od realizacji marzenia dzieli ostatnia przeszkoda - pieniądze. Ale przy wsparciu ludzi dobrej woli, uda się ją pokonać.

10 sposobów, aby wyglądać i czuć się lepiej

Ewentualne zmęczenie świątecznym okresem, regularnym przejadaniem się, zakrapianymi imprezami dopiero teraz "wychodzi bokiem", po powrocie do normalnego trybu pracy. Zamiast więc odczuwać dyskomfort spraw, by czuć się, wyglądać lepiej. Mamy 10 porad, jak to zrobić.

25 produktów, które pomogą spełnić noworoczne postanowienia

Noworoczne postanowienia to na ogół: będę bardziej o siebie dbać, dobrze się odżywiać, schudnę... I doskonale, ponieważ nie ma lepszej decyzji, niż podjęcie się starań o lepsze zdrowie i ciało. Przedstawiamy listę 25 produktów, które pomogą osiągnąć sukces w naturalny i zdrowy sposób.

Nie możesz schudnąć? Pewnie przez produkty typu "light"

"Zdrowszy" produkt jest tym, przez co wiele osób ma nadwagę i nie może schudnąć, ponieważ podświadomie pozwalamy sobie zjeść więcej. Przykład? Batoniki - bez trudu zjemy dwa "fit" batony, chociaż za połowę zwykłego wyrzuty sumienia nie dają spać. Co więcej - dotyczy to wszystkich, bez wyjątku, dowiedli naukowcy.

Jedz i ćwicz jak Rosie Huntington-Whiteley

Top modelka Rosie Huntington-Whiteley od lat zachwyca na wybiegu i w kampaniach reklamowych największych marek. Nie ukrywa, że uroda jest wygraną w genetycznej loterii, ale podkreśla, że ciało to efekt jej pracy nad nim.