TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Zdradził i porzucił? Trudno. Będziesz mądrzejsza i silniejsza psychicznie

Zdradzone i porzucone dla innej kobiety nie powinny długo rozpaczać. Badacze wskazują, że takie doświadczenie czyni je mądrzejszymi i silniejszymi psychicznie. Jednocześnie te kobiety, które mężczyzn innym odbijają, tracą bo związują się z niewiernym człowiekiem, któremu nie potrafią prawdziwie zaufać.

Gotując w domu, zaoszczędziła 150 zł tygodniowo. A je frykasy

Anna Słowińska to młoda zapracowana kobieta. Nie ma czasu ani głowy do gotowania. Alżbeta Lenska, prowadząca program "Twój portfel, nasza dieta", udowodni jej, że domowe dania nie muszą być ani czasochłonne, ani drogie. Dzięki jej wskazówkom nasza bohaterka zaoszczędzi na jedzeniu nawet 150 zł tygodniowo.

Co pić wiosną? Koktajle z nowalijek. Spróbuj naszych propozycji

Wiosną w naszym menu nie powinno zabraknąć nowalijek. To najpyszniejszy rodzaj warzyw: chrupiący, słodki, orzeźwiający, bogaty w cenne witaminy i minerały. My proponujemy Wam nowalijki w zaskakującej wersji, bo koktajlowej. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych przepisów.

Pięć najczęstszych wymówek przed treningiem

Każda wymówka jest dobra, żeby pozostać w swojej strefie komfortu. Każdy z nas na pewno choć raz powiedział - "nie idę na trening, bo...". No właśnie, na wytłumaczenie naszego lenistwa zawsze mamy dużo argumentów. Oto najpopularniejsze z nich.

Graj w zielone, wygraj zdrowie. Trwa ogólnopolski Tydzień Weganizmu

Ten tydzień należy do wegan. Już po raz ósmy obchodzimy ogólnopolski Tydzień Weganizmu. Z tej okazji w kilkudziesięciu miastach Polski odbywają się imprezy poświęcone temu stylowi życia. Nie zabraknie wspólnego gotowania, wykładów na temat diety roślinnej, testowania wegańskich kosmetyków i oczywiście filmów o etycznym aspekcie weganizmu.

Dość już tego hałasu! Jak bronić się przed akustycznym smogiem?

Hałas to jeden z największych naszych wrogów i niestety stały element naszego otoczenia. Dziś, w Międzynarodowym Dniu Świadomości Zagrożenia Hałasem, pochylamy się nad tym problemem. Wyjaśniamy, jakie dźwięki są niebezpieczne dla naszego zdrowia i jak się przed nimi bronić.

Późne macierzyństwo ma sens. Badania nie pozostawiły wątpliwości

Dzieci starszych matek są zdrowsze, wyższe i lepiej wykształcone od dzieci urodzonych przez stosunkowo młode kobiety, oświadczyli naukowcy. Stwierdzili, że chociaż zajście w ciążę przez kobietę w dojrzałym wieku wiąże się z pewnym ryzykiem, to i tak przeważają nad nim korzyści, jakie wynikają z późnego macierzyństwa.

Sport naprawdę chroni przez wpadaniem w "doła"

Sumiennie wykonany trening wyzwala endorfiny, zwane nie bez przyczyny hormonami szczęścia. Powodują, że chociaż jesteśmy po wysiłku zdyszani i spoceni to czujemy radość i szeroko się uśmiechamy. Ale nawet krótka przebieżka wokół najbliższego parku nie da nam wpaść w "dołka".