TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Energiczne pożegnanie lata z Anną Lewandowską

5 września plaża w Wilanowie stanie się mekką dla wszystkich spragnionych mega pozytywnej energii, uśmiechu, zastrzyku endorfin i zbawiennego wysiłku w trakcie wspólnych ćwiczeń. Dlaczego? Ponieważ na specjalnie zbudowanej scenie odbędą się treningi fitnessowe różnych dyscyplin.

Na deskę... z psem. "Jest dobra dla jego psychiki"

Jak można spędzać czas z czworonożnym przyjacielem? Oczywiście aktywnie. Gosia, "psia mama" owczarka niemieckiego Aresa, jak sama przyznaje, z psem stara się spędzać jak najwięcej czasu. Jednak ponieważ jej czworonożny przyjaciel jest dość wiekowy, nie w głowie mu przełajowe biegi. Znakomicie odnajduje się natomiast na stand-up paddle, czyli desce, na której można popływac po jeziorze czy morzu dość spokojnie, odpychając się wiosłem.

560 km przez Islandię w 14 dni. Ekstremalny spacer Rafała Bauera

Rafał Bauer wyruszył z punktu wysuniętego najwyżej na północ - Rifstangi, do tego położonego najniżej na południu - Kotlutangi, łącznie 560 km. Na trasie towarzyszyła mu najgorsza od 36 lat pogoda. W drodze doznał poważnej kontuzji. Mimo przeciwności został pierwszym Polakiem, który pokonał ten trudny szlak solo. O wyprawie opowiada w TVN 24.

Zdrowe i pożywne drugie śniadanie do szkoły

Co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły? To pytanie zadaje sobie pewnie każdy rodzic na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Temat jest poważny, bo zamiast po zdrowe domowe przekąski dzieci coraz częściej sięgają po fast foody. O zdrowym żywieniu w szkole opowiada dietetyk TVN Meteo Active, Ula Somow.

Z rekinami, w palącym słońcu. 1200 km na kitesurfingu

Grupa kitesurferów pobiła rekord odległości - w 8 dni sportowcy przepłynęli ponad 1200 kilometrów. Podczas niezwykłej wyprawy przetrwali ataki rekinów, oślepiające słońce i ogromne zmęczenie, by dotrzeć do przylądka Jork - najdalej na północ wysuniętego punktu Australii.

To będą ekstremalne zawody. 20 km wpław z Helu do Gdyni

W najbliższy weekend wody Zatoki Puckiej staną się areną zmagań pływaków długodystansowych. Wezmą udział w wyścigu BCT Gdynia Marathon 2015, którego trasa wynosi ponad 20 km. Prócz głównej konkurencji, organizatorzy przygotowali również inne, krótsze trasy, a także konkursy dla najmłodszych oraz sztafetę. Relacja z zawodów w TVN Meteo Active.

Chipsy. Co się w nich kryje?

Chipsy… Prawie każdy z nas je jadł, prawie każdemu smakowały, prawie nikt nie mógł się oprzeć, aby podjadanie ich zakończyć na zalecanej porcji 30 gramów. Co tak naprawdę spożywamy, jedząc chipsy?

"Jest tylko jedna skuteczna metoda na to, aby schudnąć"

Zespół badaczy z Loyola University w Chicago opublikował artykuł, w którym dowodzi, że aktywność fizyczna nie jest skutecznym narzędziem w procesie chudnięcia. Nie podważają jednak korzyści, jakie płyną z uprawiania sportu,