TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Jak biegać po plaży?

Jeśli biegasz na co dzień, to z pewnością nie odpuścisz także na urlopie. Zanim jednak zdejmiesz buty i zdecydujesz się na bieganie po plaży, uzbrój się w wiedzę. Po plaży biegamy bowiem zupełnie inaczej niż po utwardzonym gruncie.

Co jeść i pić na plaży?

Plaża, słońce i ...głód. Po jaką przekąskę sięgnąć w upalne dni, żeby było zdrowo, orzeźwiająco i sycąco? Podpowiada dietetyk magazynu "Pożegnanie z wagą" Aneta Łańcuchowska.

Co wiesz o składzie energetyków? Posłuchaj dietetyka

Potrzebujesz energii, więc sięgasz po energetyk. Rozwiązanie proste i szybkie, ale mało zdrowe przekonuje dietetyk kliniczny z Instytutu Żywności i Żywienia Magdalena Siuba-Strzelińska. Zdradza nam co kryją w sobie magiczne puszki i czym w razie konieczności je zastąpić.

Color Run w obiektywie kamery TVN Meteo Active

Bieg The Color Run znany jest jako "najszczęśliwsze 5 km na świecie" i w tym roku zawitał do trzech polskich miast. 21 czerwca odbył się w Poznaniu, tydzień później w Warszawie. Trzecim miastem na mapie The Color Run będzie Kraków. Zawodnicy w ostatnim biegu wystartują 20 września o godzinie 10. W edycji Warszawskiej udział wziął reporter TVN Meteo Active Adrian Mielnik, który pobiegł razem z trenerką personalną Adrianną Palką.

Wyrzeźb pośladki pięcioma ćwiczeniami

Na tej grupie mięśni powinno podwójnie nam zależeć. Bo doskonała kondycja pośladków to nie tylko ładniejszy wygląd, ale także zdrowsza postura. Joanna Lewandowska-Przysiwek i Marcin Przysiwek pokazywali w "Strefie treningu" "Studia Active" ćwiczenia modelujące te partie mięśni.

Uważajcie, co pijecie. Cała prawda o napojach gazowanych

Na pozór wyglądają bardzo niewinnie: są kolorowe, czasem pachną owocami, kuszą intensywnym smakiem. Pojawiają się na imprezach, w szkolnym automacie i w pracy. Towarzyszą zdrowym i niezdrowym posiłkom. Sięgamy po nie chętnie, jednak okazują się być niebezpiecznym "słodkim" intruzem w naszej diecie. Prześwietlamy napoje gazowane.

Ile kalorii ma... herbata?

Granulowana, owocowa czy zielona - którą herbatę powinniśmy wybierać? Wyjaśniała to w magazynie "Studio Active" dietetyk Natalia Łasek.

"Studio Active na wakacjach". 8 tygodni, 8 miejscowości

W wakacje nie próżnujemy! Ekipa TVN Meteo Active przez osiem weekendów pojawi się w ośmiu miejscowościach: Świnoujściu, Szczecinku, Kołobrzegu, Sarbinowie, Darłowie, w Ustce, Jastarni i w Olsztynie. Sprawdzi aktywność mieszkańców i zachęci do wspólnych ćwiczeń.

Etykiety soków pod lupą. Co pić, a czego nie?

Sok 100 proc., nektar czy napój owocowy? Czym właściwie się różnią? Etykietom wszystkich produktów przyglądał się reporter TVN Meteo Active Mateusz Bosak wraz z Magdaleną Siubą-Strzelińską, dietetyk kliniczną z Instytutu Żywności i Żywienia.

Ma opinię "Robocopa". Zdobył 28 szczytów w 76 godzin

Niesamowity przykład pasji do gór i przesuwania granic własnej wytrzymałości. Korona Gór Polskich to 28 szczytów - Grzegorz Leszek zdobył je w 76 godzin. Mężczyzna ma duszę sportowca i opinię "Robocopa". Góry zdobywał jedną za drugą i zeszłoroczny rekord poprawił aż o… ponad 13 godzin. Materiał "Faktów" TVN.