TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Pizza. Poznaj jej zdrowe oblicze

Wszyscy chętnie sięgną po kawałek pizzy. Nie zawsze musi się kojarzyć z bombą kaloryczną. Aby pizza pozostała nietucząca należy dodawać do niej jedynie zdrowe składniki. Ponadto pozytywnie wpływa na nasz organizm m.in. chroni przed miażdżycą.

Eksperci radzą, jak uniknąć nowotworów

Zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna mogą się przyczynić do zmniejszenia o połowę liczby zachorowań na nowotwory złośliwe - mówili eksperci w piątek podczas II Narodowego Kongresu Żywieniowego.

Same zalety i proste zasady. DASH okrzyknięto najlepszą dietą

Po raz siódmy dieta DASH została uznana przez naukowców za najlepszy plan odżywiania. Nie chodzi w niej tylko o gubienie zbędnych kilogramów, ale głównie o polepszenie jakości życia, utrzymywanie sprawności fizycznej i zapobieganie cukrzycy i chorobom serca. Dietetyk Urszula Somow mówiła, jak należy się odżywiać według diety DASH.

Szafran. Kosztuje krocie, ale warto go używać

Szafran jest szeroko wykorzystywany w kuchni europejskiej, północno-afrykańskiej i azjatyckiej, stosuje się go również w medycynie i perfumiarstwie lub używa jako barwnika. Na kilogram najdroższej przyprawy świata - szafranu - trzeba około 200 000 kwiatów. Zbiorom zagraża jednak niedostatek wody.

Co jeść, kiedy męczy kac

Postanowienia noworoczne będziemy się starać realizować od jutra, dziś najważniejszy jest pierwszy posiłek, który pomoże złagodzić skutki sylwestrowej zabawy i przywróci równowagę mineralną w organizmie.

Koktajle owocowo-warzywne. Sprawdź, dlaczego warto je pić

Koktajle owocowo-warzywne są doskonałym urozmaiceniem zbilansowanej diety. Nie tylko dostarczają nam wielu cennych składników mineralnych i witamin, ale sprawiają też, że odczuwamy przypływ energii i poprawia nam się humor. Przekonaj się, dlaczego należy pić koktajle.

Bieganie zimą. O czym nie możesz zapomnieć?

Chrupiący pod stopami śnieg, utkane mrozem wzorki na kałużach, sadzawkach i jeziorach, słońce prześwitujące gdzieś między drzewami, które nocą przyprószył śnieg. Zaczynasz od bielizny - raczej ciepłej, potem skarpetki, legginsy, wełniana koszulka, bluza, chusta na szyję, czapka na głowę, rękawiczki, buty… Co dalej? Jak biegać zimą, tłumaczy Katarzyna Karpa.