TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Chcesz, by twoje dziecko nie chorowało? Sprawdź, ile może jeść cukru

Jednym z głównych problemów żywieniowych na świecie jest ilość spożywanego cukru. Dlatego ustalono nowe zalecenia w tej dziedzinie, dotyczące najmłodszych. Wiele badań potwierdza bowiem, że jedzenie nadmiaru słodyczy w młodym wieku zwiększa ryzyko takich chorób, jak otyłość i cukrzyca.

Poznaj produkty, które rozgrzeją cię w chłodne, jesienne dni

Chińska medycyna dzieli potrawy na pięć grup - wyziębiające, wychładzające, obojętne, rozgrzewające i gorące. Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, powinniśmy zachować pomiędzy nimi równowagę, a w trakcie jesieni nie możemy zapomnieć o tych rozgrzewających.

Fakty i mity na temat fitnessu i odchudzania

O jakiej porze dnia najlepiej jest trenować i jak często? Czy seks jest dobrym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów? Joanna i Dariusz Brzezińscy, dietetycy i trenerzy, którzy byli gośćmi na antenie TVN24 BiS, komentują fakty i mity na temat finessu i odżywiania.

Sprawdź, jak poradzić sobie z jesienną chandrą

Gdy przychodzi jesień, a temperatura znacznie spada i coraz częściej pada deszcz, wiele osób psychicznie nie czuje się najlepiej. Do tego dochodzi brak słońca i coraz krótsze dni, przez co wcześniej robi się ciemno. W takich warunkach łatwo o pogorszony nastrój i sezonową chandrę.

Herbata i jej cudowne właściwości na chłodne dni

Większość z nas codziennie wypija minimum jedną filiżankę herbaty. Czy zdajemy sobie sprawę z jej doskonałych właściwości? Sprawdźcie, jakie zalety wynikają z picia poszczególnych rodzajów tego naparu.

Poznaj tłuste produkty, które możesz każdego dnia jeść bez obaw

Zazwyczaj stawiamy znak równości między liczbą kalorii, zawartością tłuszczy, a skutecznością diety. Niesłusznie. Tłuszcz nie zawsze jest naszym wrogiem. Ten znajdujący się w takich produktach jak awokado, orzechy, czy ryby jest istotnym elementem zrównoważonego odżywiania. Jakich jeszcze produktów nie musimy eliminować i zastępować wersją light?

Kokos - bezcenny dar natury

Dietetycy jednogłośnie potwierdzają - kokos ma same zalety. Jego podstawową wartością odżywczą są rzadko spotykane grupy tłuszczowe, wspomagające przemianę materii. Zobacz inne korzyści płynące ze stosowania produktów z tego owocu.

Co warto jeść, gdy zbliża się jesień?

Jesień coraz bliżej. Powinniśmy przygotować swój organizm na chłodniejszy czas. Aby to zrobić, warto postawić na odżywianie sezonowe i korzystać z dobrodziejstw rodzimych warzyw i owoców. Sprawdźcie, na jakie przysmaki jest teraz najlepszy czas.