TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Rzucanie palenia może pomóc w odzwyczajeniu się od słodyczy

Dla osób, których pragnienie i potrzeba zjedzenia ciastka czy batonika jest równie silne, co pociąg do heroiny u narkomana od niej uzależnionego, naukowcy mają dobre wieści. Jest szansa, że uzależnienie od cukru pokonasz przy okazji rzucania palenia papierosów.

Wydają się być zdrowe i dietetyczne, jednak te produkty Ci szkodzą

Są takie produkty na rynku, które na pierwszy rzut oka wydają się w porządku - niezbyt tuczące, niezbyt "udoskonalone" chemią... Czujność usypiają także napisy "fit" czy "light" na opakowaniu. Ale wystarczy bliżej się przyjrzeć, aby zrozumieć, że to tylko wydmuszka, przez którą każda dieta okazuje się nieskuteczna, bo oponka na brzuchu, podobnie jak frustracja i niezadowolenie, rośnie zamiast maleć. Jakie to produkty? Doskonale znane.

Czekolada - wróg, nagroda i pocieszenie

Miłośnicy cukierniczego wyrobu z tłuszczu i miazgi kakaowej (plus dodatków zgodnie z "fantazją" producenta) zwanego czekoladą, 12 kwietnia z pewnością mają specjalnie zaznaczony w kalendarzu. To w końcu Dzień Czekolady.

Co trenować i jak długo, by spalić zjedzone kalorie? Opakowanie podpowie

Na każdym produkcie można znaleźć informację o kaloriach, jakich dostarcza oraz skąd się one biorą - z ilu gramów tłuszczów, cukrów i tym podobnych. Zdaniem brytyjskich ekspertów to za mało i sugerują, aby dołączyć jeszcze jedną informację: jak długo trzeba np. spacerować czy biegać, aby spożyte kalorie spalić.

Z USA do Europy kajakiem. Plan na majówkę Aleksandra Doby

Aleksander Doba, który jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk, szykuje się do kolejnej wyprawy w swojej niezatapialnej łódce. Tym razem zamierza pokonać Ocean Atlantycki odbijając od wybrzeża Stanów Zjednoczonych aby dopłynąć do Europy, do portu w Lizbonie (Portugalia).

Testosteron chroni przed utratą mięśni podczas odchudzania

Australijscy naukowcy postanowili przeanalizować proces chudnięcia u otyłych mężczyzn. Wiadomo było, że waga maleje nie tylko z powodu znikającego tłuszczu, ale także mięśni. Wyniki najnowszych badań świadczą, że połączenie diety redukującej i leczenia hormonalnego pozwala na pozbycie się tłuszczu i jednoczesną ochronę mięśni.

Co Ty wiesz o głodzie? Mniej, niż Ci się wydaje

Z głodem jest jak z sympatią, bo znaczenie tego słowa zależy od sytuacji i człowieka. Aby zgłębić ten temat, połączyli swoją wiedzę naukowcy różnych dziedzin - psychologii, medycyny, z zakresu żywienia jak i biologii i chemii. Powstało kompendium przydatne dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć i kontrolować swoje potrzeby.

Tych produktów nie wybieraj na posiłki przedtreningowe

Ciastka przed siłownią to kiepski pomysł. Ale czy lepszym jest sałatka albo pełnoziarnista bułka z hummusem? Otóż niekoniecznie. Przedstawiamy siedem niewskazanych przed treningiem przekąsek, które tak poza tym są całkiem zdrowe.

8 sposobów na poprawę urody podczas snu

Dbanie o siebie to także dbanie o swoją urodę. Wiele kobiet słusznie uważa, że sen jest niezbędny, aby mieć piękną skórę. Ale wie zbyt mało, bo samo zmycie makijażu i nałożenie na twarz kremu przed 8-godzinną "drzemką" nie wystarczy.