TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Kilka prostych wskazówek, żeby stać się bardziej atrakcyjnym

Nic nie podnosi bardziej własnej samooceny, niż fakt, że podobasz się innym. To co wpływa na to, że stajemy się bardziej atrakcyjni to nie tylko wygląda, ale przede wszystkim zachowanie. Zobacz osiem popartych naukowo rzeczy, które sprawią, że staniesz bardziej pociągający.

Osiem powodów, dla których warto biegać

Wielu z nas lubi ciężkie treningi na siłowni, warto jednak spróbować także swoich sił na powietrzu. Zmiana pór roku sprzyja w walce z rutyną - wiosną, latem i jesienią, gdy pogoda pozwoli, możemy prowadzić treningi na zewnątrz.

Sushi - dowiedz się, czy warto je jeść?

Sushi składa się głównie z ryżu, prażonych alg morskich i ryb. Często podaje się do niego zieloną herbatę, która zawiera wiele witamin i zapobiega nowotworom. A samo sushi jest świetnym afrodyzjakiem - podnosi libido i wzmaga potencję.

Olimpijskie błoto? Czemu nie

Naszła mnie taka myśl i odejść nie chciała. A żem gościnna, to pozwoliłam się jej rozsiąść w mojej głowie. Biegi przeszkodowe na olimpiadzie... a zaraz potem obok myśli pojawiło się pytanie. Igrzyska z przeszkodami? Czy to realne, ciekawe?

Trening hybrydowy. Działa cuda, ale nie jest dla początkujących

Do tej pory programy treningowe dla zawodowców bazowały na wypracowanych schematach, które opracowywano i modyfikowano latami. Okazało się jednak, że nie tylko stare i sprawdzone metody dają najlepsze rezultaty. Istnieją ćwiczenia, które pozwalają skrócić trening i przyspieszyć efekty. I działają niemal magicznie.

Sól na ból głowy i migrenę?

Okazuje się, że ludzie jedzący więcej soli rzadziej skarżą się na bóle głowy. Uważa się również, że główną przyczyną migreny jest brak sodu w organizmie. To pierwszy dowód, na to że sól może mieć wpływ na nasze samopoczucie.

Co to jest 100 kalorii? Sprawdziliśmy dla Was

Choć zdarza się, że niektórzy skrzętnie liczą spożywane kalorie, większość osób nie zdaje sobie dokładnie sprawy z tego, ile dany produkt ich posiada. Zobacz rozmaite produkty spożywcze, które możesz zjeść, dostarczając organizmowi około 100 kalorii.

Jak zdrowo smażyć? Poznaj kilka prostych sztuczek

Smażenie powszechnie uważane jest za najmniej zdrową formę obróbki termicznej żywności. Jeśli jednak będziemy pamiętać o kilku zasadach, wcale nie musimy rezygnować z ulubionych potraw przygotowanych w ten sposób.

Bezcenna dieta śródziemnomorska

Już w latach 50. amerykański dietetyk Ancel Kays zauważył, że ludzie zamieszkujący rejon Morza Śródziemnego byli zdrowsi od mieszkańców Ameryki. Czy wynika to ze sposobu odżywiania?

Zbyt długie oglądanie telewizji może zabić

Według najnowszych badań długotrwałe siedzenie przed ekranem może doprowadzić do śmierci. Powodem jest możliwość utworzenia się zatoru w płucach. Jak poinformowali japońscy naukowcy, ryzyko to wzrasta o 40 procent z każdymi kolejnymi dwiema godzinami oglądania telewizji.

Otyłość niekorzystnie wpływa na mózg

Według najnowszych badań mózg otyłych osób w średnim wieku jest o 10 lat starszy, niż u osób szczupłych w tym samym wieku. Nie wpływa to jednak na zdolności poznawcze i IQ.

Zrezygnuj z tabletek. Postaw na naturę

Istnieją różne rodzaje leków przeciwbólowych, które można nabyć w aptekach, ale dla osób, które preferują alternatywę w postaci domowych środków mamy kilka propozycji. Sięgnij po naturę w walce z bólem.