TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Je nieregularnie lub zapomina o tym, że powinna. Skutek? Nadwaga

Właścicielka gospodarstwa agroturystycznego i stadniny koni Joanna Harasymowicz od kiedy pamięta stosowała "jakąś" dietę i usiłowała zgubić nadprogramowe kilogramy. Jednak jej walka zawsze kończyła się porażką. Czy prowadzącej program "Pożegnanie z wagą" dietetyk Anecie Łańcuchowskiej uda się opracować jadłospis, który pozwoli bohaterce wreszcie wygrać?

Czego nie należy robić na siłowni?

W klubie fitness należy pamiętać nie tylko o kulturze osobistej, lecz także o tym, że nie jesteśmy tam sami. Nie tylko my korzystamy z dostępnego sprzętu i należy wiedzieć, w jakim stanie powinno się zostawiać bieżnię czy hantle po skończonym treningu.

Najczęstsze błędy, jakie popełniasz podczas odchudzania

Od lat walczysz z nadprogramowymi kilogramami, ale ciągle ponosisz sromotną porażkę? Zapewne gdzieś popełniasz jakiś błąd, który niweczy wszystkie Twoje wysiłki. W najnowszym odcinku magazynu "Aktywny ranking" wyjaśniamy, jakie błędy podczas odchudzania się najczęściej popełniamy.

Gwiazdy o najzdrowszych warzywach

Zastanawiacie się, jakie są najzdrowsze warzywa? Już nie musicie. W najnowszym odcinku magazynu "Aktywny ranking" przedstawiamy listę warzyw, które powinny często lądować na waszych stołach.

Najbardziej tuczące niedzielne obiady

Im bardziej kaloryczne, tym trudniej im się oprzeć. Mowa o niedzielnych obiadkach. Pod lupę bierzemy zarówno domowe, jak i restauracyjne dania. Sprawdzamy, które tuczą najbardziej.

Crossfit tata. Schudł dzięki partnerce, zaczął nowe życie

32-letni Darek Rzepecki to crossfit tata. jest trenerem personalnym, ale to nie znaczy, że zawsze był w formie. Kiedy się zaniedbał, z 80 kg przytył w dwa miesiące do 96. W drodze po lepsze ciało i życie pomogła mu Klaudia Szczęsna, znana jako crossfit mama.

Wysiłek fizyczny spowalnia starzenie się mózgu

Aktywność fizyczna jest dobra dla mózgu, wie to każdy. Ale dotychczasowe badania skupiały się na udowodnieniu, że dobrze "na głowę" robią takie formy wysiłku fizycznego jak bieganie, spacerowanie czy ćwiczenia aerobowe. Wyniki ostatnich badań sugerują natomiast, że delikatny wysiłek fizyczny może opóźnić starzenie się poszczególnych części mózgu.