TVN Meteo Active

TVN Meteo Active

Nie ćwicząc, starzejemy się szybciej

Amerykańscy naukowcy postanowili zbadać rolę ruchu w funkcjonowaniu organizmu. Badania na grupie myszy wykazały, że aktywność fizyczna wpływa korzystnie na organizm i zapobiega starzeniu się.

Jak nie przytyć w czasie świąt wielkanocnych

Walka z nadprogramowymi kilogramami z zasady prosta i łatwa nie jest. A świąteczny suto zastawiony stół nijak nie pomaga. Pomagamy natomiast my, przygotowując garść porad, jak przetrwać ten czas i nie zrujnować dotychczasowych osiągnięć.

Zbyt intensywne treningi bardziej szkodzą, niż pomagają

Planujesz zapisać się na zajęcia, które charakteryzuje ogromna intensywność, ponieważ wówczas spalisz więcej kalorii, czyli prędzej pozbędziesz się nadmiaru kilogramów? Ustalenia europejsko-kanadyjskiego zespołu naukowców sugerują, że to nie najlepszy pomysł.

Bakteryjne odpady mogą przyprawić Cię o zawał serca

Przyczyn chorób serca może być wiele. Ich podłoże bywa genetyczne, środowiskowe, albo, jak ustalili amerykańscy naukowcy... bakteryjne. Nadmierna ilość "produktu ubocznego" niektórych szczepów powoduje bowiem miażdżycę i znacznie podnosi ryzyko zawału serca czy udaru.

Lepsze dwa śniadania niż żadne. Niejedzenie tuczy

Starcie nauki z powtarzanymi z pokolenia na pokolenie ludowymi mądrościami kończy się dwojako: albo babcine rady nabierają mocy, albo odchodzą do lamusa. Odnośnie śniadań jednak wątpliwości nie ma: rozpoczynanie dnia zjedzeniem wartościowym posiłkiem działa lepiej, niż go unikanie. Nawet, jeżeli owo śniadanie jemy dwa razy.

Zostaw auto w garażu, spal tłuszcz w drodze do pracy

Zamiast samochodem do pracy dojeżdżasz na rowerze, autobusem albo przychodzisz spacerem? To znakomicie. Dzięki temu Twoja ilość tkanki tłuszczowej jest z zasady mniejsza od osoby, która odżywia się tak jak Ty i jest w równym stopniu aktywna, ale do biura dojeżdża autem.

Jak być fit po urodzeniu dziecka?

Chcesz poćwiczyć, ale jesteś mamą, a twój brzdąc cały czas domaga się uwagi? Zabierz dziecko na trening i ćwiczcie wraz z innymi aktywnymi mamami. Do udziału w imprezach sportowych organizowanych przez "Colorshake" i "Aktywną mamę" zapraszają Ewa Konstantynowicz, Maria Majchrzak i Kasia Wanat, które pomagają mamom żyć aktywnie.

Cenne wyróżnienie dla TVN24. Odebraliśmy nagrodę na gali Drugie Życie

Telewizja TVN24 została nagrodzona podczas charytatywnej gali Drugie Życie. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii media. - Jesteśmy z "Biegiem po Nowe Życie" od kilku dobrych lat, w sztafetach startują nasi dziennikarze, pojawiają się relacje z imprez - cieszy się Tomasz Ciesielski, dyrektor ośrodka regionalnego TVN24 w Katowicach.

Uznał, że najwyższy czas na zmiany. I schudł blisko 50 kilogramów

Walka z nadmiarem kilogramów jest zawsze procesem długim, trwającym nierzadko miesiące, jeśli nie lata. Ale trudno jest tylko na początku - im dłużej ów proces trwa, a liczba zgubionych kilogramów rośnie, tym większa jest satysfakcja. Potwierdza to pan Marcin, który podzielił się swoją historią z TVN Meteo Active.

Jesteśmy coraz grubsi i bardziej otyli

Coraz więcej osób w naszym kraju cierpi na nadwagę lub otyłość. Według najnowszych badań, zbyt dużo waży ponad 60 proc. Polaków. Według WHO epidemia otyłości będzie narastać.

Czy weganizm może być groźny dla zdrowia?

Korzyści zdrowotnych wynikających z bycia wegetarianinem, czyli niejedzenia mięsa, jest bez liku. Co jednak w przypadku weganizmu, czyli jego bardziej "drastycznej" odmiany, wykluczającej wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego?

Dzieci dziedziczą otyłość i cukrzycę

Naukowcy dowiedli, że wywołana niewłaściwą dietą cukrzyca i otyłość jest dziedziczona epigenetycznie, bez względu czy mutacja pochodziła od ojca, czy matki. Choroba rodzica przechodzi na potomstwo, nawet jeżeli znalazło się w żeńskim ciele dzięki metodzie in-vitro, a przyszła matka w czasie ciąży odżywiała się zdrowo.

Musi schudnąć 20 kg aby ocalić zdrowie

Historia walki z wagą Krzysztofa Załęskiego zaczęła się, gdy jego tusza zaczęła utrudniać mu normalne funkcjonowanie. Lekarze widząc wyniki badań Krzysztofa i coraz dłuższą listę powikłań, uprzedzili, że taka waga stanowi zagrożenie jego życia. - Mam fantastyczną rodzinę, żonę i dwie córy. To było najważniejszym dla mnie powodem: żeby one mogły się mną jak najdłużej cieszyć - podkreślił bohater najnowszego odcinka.

Gigant fast foodu zamyka restauracje, bo ludzie jedzą zdrowo

Zdrowe żywienie to zjawisko, które opisujemy, komentujemy i analizujemy, ale niekoniecznie stosujemy w praktyce? Okazuje się, że nie do końca. Konsumenci wolą jeść smacznie i nie mieć wyrzutów sumienia po niezdrowym posiłku. Coraz więcej ludzi szerokim łukiem omija jedzenie typu fast food, a gigant na rynku szybkiego jedzenia - sieć restauracji McDonald's - zamyka setki placówek.