Po przejściu trąby powietrznej przez niemieckie miasto Roetgen został pas zniszczeń. Silny wiatr zrywał dachy i wybijał szyby w oknach. Pięć osób zostało rannych.
Nad północną częścią Teksasu w środę przeszły wichury. Wiatr pozbawił prądu 120 tysięcy odbiorców, a na jednym z lotnisk uszkodził kilkadziesiąt samolotów.
We wtorek należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej fregata rakietowa HMS Sutherland musiała stawić czoła potężnym falom. Przyczyną gwałtownej pogody jest burza Gareth. W całej Irlandii i w wielu regionach Wielkiej Brytanii obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi porywami wiatru.
To pierwsza tak spektakularna ekspedycja. Zespół brytyjskich naukowców rozpoczął misję głębinową u wybrzeży Seszeli, mającą na celu odkrycie tajemnic Oceanu Indyjskiego. Działania dokumentowane są za pomocą nowoczesnej kamery, umożliwiającej przesyłanie obrazów za pomocą światła LED.
Postępujące zmiany klimatyczne spędzają sen z powiek naukowcom. Aby uświadomić społeczeństwu, jak poważne mogą być ich konsekwencje, zespół naukowców z Australii po dokładnych badaniach zmian klimatu stworzył specjalną aplikację. Badacze twierdzą, że od 2050 roku na tym kontynencie zima będzie jedynie wspomnieniem.
Zaledwie jedna dawka eksperymentalnego leku pozwoliła zatrzymać infekcję groźnej choroby tropikalnej - dowodzą najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Bazylejskiego w Szwajcarii. Chodzi o malarię, która rocznie zabija blisko pół miliona osób na całym świecie.
W ostatnich tygodniach dwie góry lodowe oderwały się od lodowca Grey położonego w Patagonii w Chile. Naukowcy obawiają się, że pęknięcia skutkujące powstawaniem nowych gór lodowych będą coraz częstsze.
Co najmniej jedenaście osób zginęło w wyniku intensywnych ulew, jakie nawiedziły Brazylię. Jedna z największych metropolii świata - Sao Paulo - znalazła się pod wodą.
Globalną strategię walki z grypą przedstawiła w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem tej organizacji, kolejna światowa pandemia grypy jest nieunikniona. WHO zaleciła przygotowanie się na zagrożenie i przestrzegła przed lekceważeniem ryzyka.
Wiosenne burze od kilku dni powodują chaos w Niemczech. Są zabici, ogromne zniszczenia oraz poważne zakłócenia w komunikacji. Doniesienia o niebezpiecznej pogodzie płyną również z innych europejskich krajów, między innymi z Ukrainy, gdzie także są ofiary śmiertelne.
Porywisty wiatr sieje spustoszenie w Niemczech i we Francji, wyrywa drzewa z korzeniami. Synoptycy ostrzegają, że w nocy możne rozpędzić się nawet do 120 kilometrów na godzinę.
Silny wiatr wyrządził duże szkody na południu Stanów Zjednoczonych. W hrabstwie Shelby w stanie Tennessee wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na budynek.
Ogród zoologiczny w Kristiansand w południowej Norwegii rozważa wzmocnienie zabezpieczeń po groźnej sytuacji, do której doszło pod koniec lutego. Szympans Julius został wtedy otruty narkotykami.
Intensywne opady deszczu spowodowały sporo utrudnień na drogach hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Na ulicach zalegają toksyczne odpady, które zmyte przez powodzie, mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.
Ponad dekada badań, więcej niż pół miliona dzieci. Duńczycy wykazali, że związek między szczepionką przeciwko odrze, śwince i różyczce a autyzmem nie istnieje. To największe badania tego typu, a ich wyniki są jednoznaczne.
Spektakularne widowisko rozświetliło noc w Kalifornii Południowej. Wystarczyło zaledwie pięć minut, aby niebo przeszyło blisko 1500 błyskawic. Burze przyczyniły się do zakłócenia funkcjonowania portu lotniczego w Los Angeles.
Weekendowy poranek na wschodnim wybrzeżu Australii. W wodzie widać ludzi, którzy snurkują w ciepłej, przejrzystej wodzie. Brzmi jak sielanka, ale nie do końca nią jest.
Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i bez żadnego ostrzeżenia. Pasażerowie statku wycieczkowego płynącego po wodach wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w jednej chwili siedzieli w barze, a za moment nagle poczuli, jak pokład zaczął się przechylać.
W Wielkiej Brytanii po raz drugi na świecie najprawdopodobniej udało się wyleczyć pacjenta z wirusem HIV - dzięki silnej chemioterapii i przeszczepowi szpiku kostnego. Jak zaznaczają badacze, wirusa w ciele pacjenta nie da się wykryć żadnymi dostępnymi metodami.
Co najmniej 23 osoby zginęły, a 50 zostało rannych. Wielu mieszkańców hrabstwa Lee we wschodniej Alabamie straciło po niedzielnym przejściu tornada dorobek swojego życia. Teraz zaczynają sprzątać zniszczone przez żywioł tereny.
Poniedziałek to drugi dzień pożarów w hiszpańskiej Asturii. Gorąca i sucha pogoda nie sprzyja walce z ogniem, ale w kolejnych dniach jest szansa na deszcz. Z żywiołem zmagają się także mieszkańcy Kantabrii i Kraju Basków.