Co najmniej jedenaście osób zginęło w wyniku intensywnych ulew, jakie nawiedziły Brazylię. Jedna z największych metropolii świata - Sao Paulo - znalazła się pod wodą.
Globalną strategię walki z grypą przedstawiła w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia. Zdaniem tej organizacji, kolejna światowa pandemia grypy jest nieunikniona. WHO zaleciła przygotowanie się na zagrożenie i przestrzegła przed lekceważeniem ryzyka.
Wiosenne burze od kilku dni powodują chaos w Niemczech. Są zabici, ogromne zniszczenia oraz poważne zakłócenia w komunikacji. Doniesienia o niebezpiecznej pogodzie płyną również z innych europejskich krajów, między innymi z Ukrainy, gdzie także są ofiary śmiertelne.
Porywisty wiatr sieje spustoszenie w Niemczech i we Francji, wyrywa drzewa z korzeniami. Synoptycy ostrzegają, że w nocy możne rozpędzić się nawet do 120 kilometrów na godzinę.
Silny wiatr wyrządził duże szkody na południu Stanów Zjednoczonych. W hrabstwie Shelby w stanie Tennessee wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na budynek.
Ogród zoologiczny w Kristiansand w południowej Norwegii rozważa wzmocnienie zabezpieczeń po groźnej sytuacji, do której doszło pod koniec lutego. Szympans Julius został wtedy otruty narkotykami.
Intensywne opady deszczu spowodowały sporo utrudnień na drogach hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Na ulicach zalegają toksyczne odpady, które zmyte przez powodzie, mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.
Ponad dekada badań, więcej niż pół miliona dzieci. Duńczycy wykazali, że związek między szczepionką przeciwko odrze, śwince i różyczce a autyzmem nie istnieje. To największe badania tego typu, a ich wyniki są jednoznaczne.
Spektakularne widowisko rozświetliło noc w Kalifornii Południowej. Wystarczyło zaledwie pięć minut, aby niebo przeszyło blisko 1500 błyskawic. Burze przyczyniły się do zakłócenia funkcjonowania portu lotniczego w Los Angeles.
Weekendowy poranek na wschodnim wybrzeżu Australii. W wodzie widać ludzi, którzy snurkują w ciepłej, przejrzystej wodzie. Brzmi jak sielanka, ale nie do końca nią jest.
Wszystko wydarzyło się bardzo szybko i bez żadnego ostrzeżenia. Pasażerowie statku wycieczkowego płynącego po wodach wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w jednej chwili siedzieli w barze, a za moment nagle poczuli, jak pokład zaczął się przechylać.
W Wielkiej Brytanii po raz drugi na świecie najprawdopodobniej udało się wyleczyć pacjenta z wirusem HIV - dzięki silnej chemioterapii i przeszczepowi szpiku kostnego. Jak zaznaczają badacze, wirusa w ciele pacjenta nie da się wykryć żadnymi dostępnymi metodami.
Co najmniej 23 osoby zginęły, a 50 zostało rannych. Wielu mieszkańców hrabstwa Lee we wschodniej Alabamie straciło po niedzielnym przejściu tornada dorobek swojego życia. Teraz zaczynają sprzątać zniszczone przez żywioł tereny.
Poniedziałek to drugi dzień pożarów w hiszpańskiej Asturii. Gorąca i sucha pogoda nie sprzyja walce z ogniem, ale w kolejnych dniach jest szansa na deszcz. Z żywiołem zmagają się także mieszkańcy Kantabrii i Kraju Basków.
Silny wiatr szalał nad Europą Zachodnią. Prędkość porywów miejscami dochodziła do 150 kilometrów na godzinę, pojawiły się też burze. Wystąpiły znaczne utrudnienia w ruchu kolejowym i lotniczym. Układ niżowy, niosący niebezpieczne podmuchy, wkroczy też do Polski.
Ponad półtora tysiąca egotycznych żywych żółwi owiniętych taśmą klejącą i zapakowanych do walizek znaleźli celnicy z portu lotniczego w Manili na Filipinach. Było wśród nich wiele zwierząt z gatunków zagrożonych wyginięciem.
Mieszkańcy Pierwouralska w obwodzie swierdłowskim w Rosji zaczęli w ostatnim czasie publikować w mediach społecznościowych niepokojące zdjęcia oraz filmy, na których widać śnieg i sople zabarwione na zielono.
Co najmniej 23 ofiary śmiertelne to bilans serii tornad, jaka nawiedziła w niedzielę hrabstwo Lee w stanie Alabama - podał jego szeryf Jay Jones. Pod zwałami gruzu wciąż mogą znajdować się ludzie.
Przez potężny wyż, który ulokował się pod koniec lutego nad Europą, na niebie nie było praktycznie żadnych chmur. Nie jest to codzienna sytuacja o tej porze roku.