Wilczyca krążąca po holenderskim Parku Narodowym De Hoge Veluwe została oficjalnie uznana za pierwszego od lat osiadłego na tym terenie wilka. To pozwala na wdrożenie planu odnowy gatunku. Powrót wilków nie cieszy jednak hodowców owiec.
Ratownicy wyciągnęli spod śniegu cztery osoby. Wszystkie przeżyły, ale stan jednej z nich jest bardzo ciężki. Służby nadal prowadzą akcję poszukiwawczą. Lawina zeszła wczesnym przedpołudniem w Crans-Montana w szwajcarskich Alpach.
Kolejka przewożąca turystów w jednym z kalifornijskich parków rozrywki stanęła, gdy wiatr uszkodził instalację elektryczną. W gondolach wiszących nad wodami zatoki uwięzionych zostało 16 ludzi, w tym niemowlę i osoba niepełnosprawna. Akcja ratunkowa trwała cztery godziny.
Japońscy naukowcy przed igrzyskami w Tokio, które odbędą się w 2020 roku, testują nowy system prognozowania i ostrzegania przed gwałtownymi ulewami, zwanymi w Kraju Kwitnącej Wiśni partyzanckimi burzami.
W wysychającym zbiorniku w Aguachica w Kolumbii utknęły cztery manaty. Na pomoc wodnym ssakom z gatunku zagrożonego wyginięciem ruszyli mieszkańcy. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie doby.
To już drugi raz w lutym, kiedy w Las Vegas spadł śnieg. Miejscami zmierzono pięć centymetrów świeżej pokrywy. To pierwsze takie opady od ponad dziesięciu lat.
W ciągu czterech lat w Hongkongu ponad dwukrotnie wzrosła liczba skarg mieszkańców na incydenty z dzikami. Władze chcą przeprowadzić sterylizację zwierząt, aby zmniejszyć ich populację.
Kierowcy jadący autostradą numer 17 w Karolinie Północnej byli świadkami niecodziennej sytuacji. Na naczepie ciężarówki wiozącej śmieci jechał niedźwiedź.
Jeden z mieszkańców kalifornijskiego miasta Hesperia podczas pracy w ogrodzie zauważył siedzącą na drzewie pumę. Dzikie zwierzę na ziemię ściągnęli strażacy.
Amerykańskie schronisko dla dzikich ptaków odebrało zgłoszenie o zamarzniętym orle na północy stanu Michigan. Jego skrzydła i ogon pokryte były grubą warstwą lodu.
Kolumbia od początku roku zmaga się z suszą. W lasach wybuchają pożary, a w miastach brakuje wody do picia. Taka pogoda może doprowadzić też do wzrostu cen żywności.
Ulewy w stanie Kalifornia spowodowały, że śmieci spłynęły wraz z deszczówką do oceanu w miejscowości Seal Beach. Od wielu dni zalegają również na tamtejszej plaży.
Przepełnione osadem wody powodziowe, które zalały w ostatnich dniach australijski stan Queensland, spływają rzekami do Morza Koralowego. Może to stanowić znaczne zagrożenie dla Wielkiej Rafy Koralowej.
W piątek po południu w okolicach stoku narciarskiego w Stubaier Gletscher w zachodniej Austrii zeszła lawina. Masa śniegu przysypała jedną osobę oraz zniszczyła kilka samochodów. Filmy z zejścia lawiny otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Prezes WWF zaapelował o podjęcie działań mających na celu ochronę australijskiej przyrody. Podkreślił, że wycinanie lasów może doprowadzić do wyginięcia koali. - Szczerze mówiąc, do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z powagi problemu - powiedział Pavan Sukhdev, prezes WWF.
Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna poinformowała, że na Pacyfiku pojawiło się zjawisko El Niño. Synoptycy zapowiadają, że będzie ono słabe, jednak może zintensyfikować inne pojawiające się zjawiska atmosferyczne.
Skute krą morze uwięziło setki łodzi rybackich w Zatoce Liaotuńskiej na północnym wschodzie Chin. Inne regiony kraju zmagają się z intensywnymi opadami śniegu.
Ekspres ananasowy - strumień wilgoci niosący obfite opady - nie przestaje nękać Kalifornii. Miejscami spadło ponad 300 litrów deszczu na metr kwadratowy. Ulewy przyczyniły się do powstania lawiny błotnej.
Słowacka policja poszukuje kłusownika, który w lesie na południu kraju zabił rodzinę danieli, prawdopodobnie dla mięsa. Ciała były poszarpane. - Okropny widok, naprawdę - opowiadał leśnik, który znalazł martwe zwierzęta.
Kolacja w Paryżu lub Wenecji. Czekoladki popijane szampanem. Spacery z ukochaną osobą po rajskiej plaży. Eksperci ostrzegają zakochanych: te romantyczne symbole są zagrożone. Wszystko za sprawą zmian klimatu.
Mieszkańcy australijskiego stanu Queensland na przełomie stycznia i lutego zmagali się z ulewami. Kiedy deszcz w końcu przestał padać, a niebo się rozpogodziło, satelita mógł zrobić zdjęcia pokazujące zalane tereny.
Nareszcie jest dowód na to, że czarna pantera - zwierzę tak nieuchwytne, że od ponad 100 lat nie udało się go dokładnie sfotografować - zamieszkuje Afrykę.
Małżeństwo z Japonii zamieściło w internecie rozpaczliwy apel do złodziei, którzy ukradli im siedem drzewek bonsai. Jedno z nich miało ponad 400 lat, a łączna wartość skradzionych roślin sięga 118 tysięcy dolarów.
Nieznany sprawca dopuścił się kradzieży z ogrodu zoologicznego Palm Beach Zoo & Conservation Society. Zaginęła Kali, małpa z rzadkiego gatunku miko czarny. Na szczęście małpka cała i zdrowa wróciła już do zoo.