Świat

Świat

Śnieg uwięził w korku tysiąc samochodów

Po intensywnych opadach śniegu w Japonii jeszcze w piątek rano około tysiąca kierowców było uwięzionych w ogromnym korku na jednej z dróg ekspresowych. Minęły dwa dni, zanim udało się udrożnić przejazd.

Gang zwierząt zasiał postrach w tureckim mieście

Pracownicy ratusza w tureckim mieście Nevsehir byli bardzo zaskoczeni, gdy wczesnym rankiem w poniedziałek zobaczyli w okolicach budynku owcę, kozę i trzy jagnięta. Zwierzęta atakowały przechodniów i goniły urzędników. Ich właściciel stwierdził, że musiały wydostać się z pastwiska z powodu otwartej przez wiatr furtki.

Morska piana zalała plaże

Plaże w australijskim mieście Gold Coast, położonego w stanie Queensland, pokryły się ogromną ilością morskiej piany. Jednym zjawisko sprawiło przyjemność, choć znaleźli się też tacy, którzy nie mieli powodów do zadowolenia.

Ziemia zatrzęsła się na Tajwanie

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,7 nawiedziło w czwartek północną część Tajwanu, wyspy położonej na Oceanie Spokojnym. Wstrząsy odczuli mieszkańcy stołecznego Tajpej.

"Zobaczyliśmy coś nowego. Coś, czego się nie spodziewaliśmy"

W wodach u wybrzeży zachodniego Meksyku badacze zaobserwowali zwierzęta, które prawdopodobnie należą do nieznanego dotąd gatunku walenia z rodziny zyfiowatych. Te ssaki wodne są wyjątkowo trudne do obserwowania, bo zazwyczaj pływają i żerują na głębokości około 900 metrów, rzadko wypływając na powierzchnię, by zaczerpnąć powietrza.