Polska

Polska

Nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy swoje łódki zakotwiczyli w bałtyckich portach. Choć wiatr w środę będzie doskonale nadawał się do żeglowania, deszcze i burze nie pozwolą na cieszenie się tym faktem. W Polsce nie zabraknie też miejsc zagrożonych rozpętaniem się sztormu.

Termometry w nadbałtyckich kurortach pokażą tylko 16-18 st. C. Za to od powietrza będzie cieplejsze polskie morze. Turyści na polskim Wybrzeżu będą jednak zmagać się nie tylko z chłodem, ale i z deszczem, a gdzieniegdzie - z burzami. W ciągu dnia nie zabraknie jednak przejaśnień.

Mieszkańcy Radziejowa (woj. kujawsko-pomorskie), którzy wybrali się we wtorek na zakupy do popularnego supermarketu, natknęli się na nietypowego spacerowicza. Wzdłuż sklepu, w tę i z powrotem, przechadzał się... bocian.

Zniszczone dachy i trwające całą noc interwencje strażaków - to skutki przejścia w poniedziałek nawałnicy z gradem w woj. opolskim. Najbardziej zniszczona jest miejscowość Czepielowice. Ogółem w województwie gradziny uszkodziły 100 domów.

Przez co najmniej tydzień będą usuwane szkody po poniedziałkowej nawałnicy na terenie zabytkowego parku-arboretum Ośrodka Kultury Leśnej (OKL) w Gołuchowie (Wielkopolska). Według jego dyrekcji są to największe zniszczenia od 1997 r.

W poniedziałek nad Polskę nadciągnął front, który przyniósł ze sobą nawałnice, które zerwały dachy, przewróciły drzewa i raniły dwie osoby. Obecnie nad naszym krajem nie ma ani jednej burzy. Masy powietrza przesunęły się w kierunku wschodnim i są całkowicie za granicą.

Z powodu nawałnicy jaka przeszła w poniedziałek nad Polską w samym województwie wielkopolskim strażacy interweniowali ponad 400 razy. Najtrudniejsza sytuacja była w Kaliszu, gdzie wciąż trwa szkód po burzach.

Dwie osoby w szpitalu, zerwane linie energetyczne i dachy, połamane drzewa tarasujące drogi, zalane piwnice - to efekt gwałtownych nawałnic, które przeszły w poniedziałek nad południową i zachodnią częścią Polski. W całym kraju straż pożarna interweniowała około 850 razy. Wciąż trwa usuwanie skutków przejścia frontu atmosferycznego.

Wtorkowa pogoda okaże się w sam raz dla żeglarzy pływających po Bałtyku, miejscami spodziewamy się 5-7 st. w skali Beauforta. Niestety nie będzie przyjazna tym, którzy wybrali polskie jeziora. W pasie od jeziora Mamry po Zegrzyńskie spadnie sporo deszczu.

Bardzo słonecznie, ale niestety już nie najcieplej będzie we wtorek na polskim Wybrzeżu. 20 st. Celsjusza - to najwyższa wartość temperatury powietrza jaką pokażą termometry. Nad najpopularniejszymi wśród turystów polskimi jeziorami, a więc Mamrami, Nidzkim i Zegrzyńskim, popada.

W nocy z piątku na sobotę anonimowy człowiek przywiózł do stołecznego ogrodu zoologicznego przesyłkę. Jak się okazało, wewnątrz znajdował się mierzący około metra... krokodyl. "Jestem sobie krokodylek, mój tatuś nie jest w stanie się mną zajmować" - głosiła treść listu dołączonego do przesyłki.

Około 80 bocianów, które nie odleciały do Afryki, najbliższą zimę spędzi w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Są to ptaki, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogły dołączyć do pozostałych emigrantów.

Drugi odcinek The Culture 2011 Tall Ships Regatta zakończył się w Gdyni. Od piątku w mieście trwa wielkie święto żeglarstwa. Na zakończenie zlotu została zaplanowana parada małych i wielkich jednostek pod żaglami.

Grzybów w naszych lasach coraz więcej, coraz częściej podczas spacerów natykamy się na m.in. prawdziwki i podgrzybki. Po drodze naszym oczom ukazuje się także wiele nieznanych, ale bardzo ciekawych gatunków. Zapoznajcie się z wyjątkowym przewodnikiem po grzybach Reportera 24, który odsłoni przed wami tajemnice lasu.

Już jutro na stadionie Pepsi Arena w Warszawie odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVN a politykami. W tym roku impreza zorganizowana jest z okazji 10. urodzin Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Postanowiliśmy sprawdzić, czy pogoda w niedzielę będzie sprzyjała piłkarzom.

Miniony sezon wakacyjny na Podhalu był najlepszy od sześciu lat - chwalą się miejscowe władze. Najwięcej turystów wybrało się w Tatry w drugiej połowie wakacji. Trudno się dziwić - wtedy pogoda była ładniejsza.

Dzień w całej Polsce będzie naprawdę pogodny. Synoptycy nie przewidują żadnych opadów deszczu. W niektórych regionach kraju spodziewać się możemy również iście wakacyjnych temperatur.

Wielkimi krokami zbliża się do nas jesień. Dni stają się krótsze, jest coraz chłodniej, a zachody słońca tracą swoją intensywność. Rzadko są już ogniście pomarańczowe, ale czy aby na pewno ustępują tym letnim? Reporterzy 24 udowadniają, że słońce na wieczornym wrześniowym niebie jest co najmniej tak samo piękne, jak to na lipcowym czy sierpniowym. Zachęcamy Was do obejrzenia pięknych zdjęć.

- W przyszłym tygodniu czeka nas załamanie pogody, które zostanie z nami na długo - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Spowoduje to Irene, która ze Stanów Zjednoczonych dotarła jako niż do Europy i zmierza do Polski. W poniedziałek wieczorem przyniesie burze i deszcze.