Polska

Polska

Internauci chcą żubra Portosa

Kiedy w Warszawie trwały uliczne zamieszki, 11 listopada w spokojnej otulinie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego w Kiermusach na świat przyszedł żubr. Podlaską miejscowość odwiedził reporter TVN24, Piotr Czaban. A internacu na stronie Kontakt 24 zdecydowali, jakiego imienia chcą dla żubra.

W Krakowie spadł pierwszy śnieg. Kiedy przyjdzie kolejny?

W środę nad ranem śnieg prószył na Podkarpaciu. W wielu rejonach Polski na drzewach osadzał się szron. – Śnieg na razie nie popada. Będzie za to szadź i marznąca mżawka – komentuje pogodę synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

Zubi: opony "całosezonowe" to bajki

Tak więc od wczoraj jeżdżę już ze spokojnym sumieniem na "zimówkach". Są odrobinę głośniejsze, ale na śliskiej nawierzchni pracują tak, jak trzeba.

Wieczornego spaceru myśl

Wczoraj wieczorem byłem na koncercie JM Jarre’a na warszawskim Torwarze. Stary mistrz w formie. Przed imprezą, korzystając z przyzwoicie ciepłego wieczoru, zrobiłem sobie spacer dookoła stadionu Legii, zwanego Pepsi Areną.

Przez mgłę prezydent Ukrainy nie dotarł na czas

Mgła na wrocławskim lotnisku opóźniła we wtorek przylot prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Ma on wraz z prezydentami Polski i Niemiec - Bronisławem Komorowskim i Christianem Wulffem - wziąć udział w obchodach 200-lecia utworzenia Uniwersytetu we Wrocławiu.

Stoki szykują się do sezonu. W Białce już biało

W Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy trwają przygotowania do otwarcia sezonu narciarskiego. We wtorek od wczesnego rana na Bani pracują armatki śnieżne. Czy trwają już przygotowania do zimowego szaleństwa także w innych ośrodkach narciarskich Polski?

Biały poranek na południu Polski

Lekkie opady śniegu zawitały w nocy do Polski. Cienka warstwa śniegu przykryła m.in. Kędzierzyn-Koźle. A nawet tam, gdzie śnieg nie spadł, też było można liczyć na zimowe widoki. Na Żywiecczyźnie w nocy trawę i drzewa przykryła szadź.

Na porządny śnieg jeszcze poczekamy

Zapowiadane opady śniegu wzbudziły w wielu euforię. Ale to jeszcze nie czas na wyciąganie sanek i przygotowanie się na lepienie bałwana. Nadchodzące opady nie będą miały nic wspólnego z prawdziwym białym puchem.

Jesienne wypalanie - lekkomyślne i nielegalne

Co roku rolnicy, ogrodnicy i sadownicy praktykują tragiczne w konsekwencjach działanie – wypalanie pół i trawników. Wczesną wiosną oraz jesienią wysuszona roślinność oraz stosy liści są podpalane. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że narażają w ten sposób nie tylko życie swoje i innych, ale też niszczą lasy i pola uprawne.

Widoki jak ze staropolskiej legendy

Mgła jesienią wpisuje się w stały krajobraz Suwalszczyzny i terenów przygranicznych północno-wschodniej Polski. - To okolice Sejn, Krasnopola i Wigier - pisze Reporter 24 i wysyła malownicze zdjęcia. Zobacz przepiękne listopadowe obrazki i przeczytaj legendę otoczoną mrokiem podlaskiego boru.

I słońce nad morzem

Nie tylko góry za sprawą dobrej pogody ściągnęły turystów na długo weekendowy wypoczynek. Morze także jesienią ma swoich zwolenników. Na sopockim molo i gdańskiej plaży w sobotę można było spotkać tłumy.

Pierwsza ofiara mrozu w Polsce

W sobotę nad ranem w miejscowości Bircza na Podkarpaciu odnaleziono zwłoki 66-letniego mężczyzny. - To najprawdopodobniej pierwsza ofiara mrozu w regionie - poinformował Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji. W nocy z piątku na sobotę na Podkarpaciu było kilka stopni mrozu.

Już łowią karpia na Wigilię

W galarecie, smażony, w sałacie lub pływający w wannie... w grudniu pojawi się u nas karp. W Wielkopolsce już rozpoczęły się odłowy świątecznej ryby. W tym roku za kilogram karpia zapłacimy około 11 złotych. Smutna wiadomość jest jednak taka, że może on być obcokrajowcem. Na nasz rynek trafią bowiem karpie z Czech, Węgier i Litwy.

Mazury nie zostały Nowym Cudem Natury

Mazury nie znalazły się na liście siedmiu Nowych Cudów Natury opracowanej przez szwajcarską fundację New7Wonders. Na liście znalazły się: Amazonka, zatoka Halong, wodospad Iguazu, wyspa Jeju, Komodo, podziemna rzeka Puerto Princessa i Góra Stołowa.

Mazury w pierwszej czternastce cudów natury

Mazury znalazły się w pierwszej czternastce w konkursie na nowe cuda natury - podała w piątek wieczorem na swojej stronie internetowej organizująca plebiscyt fundacja New7Wonders.

Piątek w Tatrach pełen słońca i turystów

Piękna pogoda przyciągnęła turystów w góry. Na Kasprowym Wierchu leży co prawda cieniutka warstwa śniegu, ale nie przeszkadza pieszym wycieczkom. Jednak na pierwszy zjazd narciarski trzeba jeszcze trochę poczekać.

Mazury cudem natury? Wyniki wieczorem

Do godz. 11:11 czasu Greenwich, czyli do godz. 12:11 czasu polskiego, można było głosować w światowym konkursie na nowe cuda natury. O wejście do finałowej siódemki walczy w nim 28 miejsc z całego świata, w tym Mazury. Wyniki głosowania poznamy w piątek o godz. 20:07.

2,5 miliona złotych za bobrzą robotę

Ponad 2,5 mln zł - tyle w tym roku kosztowały szkody, spowodowane przez bobry w województwie pomorskim. Zawierzęta uszkodziły wały przeciwpowodziowe wzdłuż Wisły i rzek na terenie Żuław.

Zbadali DNA i złapali złodzieja drewna

Kamera w lesie to przeżytek. Czas na metody rodem z filmów kryminalnych. Analiza genetyczna pozwoliła na kontynuację procesu sądowego przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o kradzież drewna. Biegły sądowy uznał, że profil genetyczny sosnowego pnia jest zgodny z profilem kawałków drewna znalezionych na posesji oskarżonego.

Zima przychodzi nocą

Ze zdjęć @skibka jasno wynika, że idzie zima. Biały szron pokrywający liście, gałązki i kwiaty jest na to najlepszym dowodem.

Rezydencja na Kanarach dla Polaka

Marzysz o posiadaniu luksusowej rezydencji w jednym z popularnych kurortów? Już tego lata będziesz miał ku temu okazję, nie będąc milionerem. "W kwietniu 2012 roku wejdzie w życie ustawa o timeshare, dzięki której objęte regulacjami zostaną nowe rodzaje usług" - podaje UOKIK.

Gęste mgły nad Polską

Od rana w wielu miejscach Polski widzialność była znacznie ograniczona. Mgły utrzymują się wciąż na północnym zachodzie kraju, Ziemi Lubuskiej oraz na Lubelszczyźnie. W rejonach, z których już ustąpiły, niebo jest mocno zachmurzone.

Wielka deportacja dzików

Władze Bydgoszczy rozpoczęły właśnie akcję odławiania i wywożenia dzików, które pojawiają się na osiedlach mieszkaniowych w poszukiwaniu jedzenia. Dzikie zwierzęta sieją popłoch wśród Bydgoszczan, dlatego trafią w okolice Miastka (woj. pomorskie), by nie mogły wrócić.

Szykuje się rewolucja na stokach

MSWiA chce wprowadzić nowe przepisy, określające ilość miejsca przypadającego na stoku na jednego narciarza, pisze "Rzeczpospolita". Tych z roku na rok jest coraz więcej. Według ostatnich wyliczeń 3-4 mln.

Kopernik obchodzi urodziny

5 listopada Centrum Nauki Kopernik obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji postanowiono wyprawić wielką fetę dla zwiedzających - science show, warsztaty i pokazy specjalne, prapremiery, a na koniec 120 kilogramowy tort. Do obchodów włączyło się również planetarium.

Mgła paraliżuje gdańskie lotnisko

Od piątkowego ranka ruch na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest sparaliżowany. Odwołano 7 lotów, kilkanaście jest opóźnionych. Powód? Gęsta mgła. Widzialność wynosi mniej niż 500 metrów.

Zakopiański szpital przechodzi na słońce

Szpital powiatowy im. dr. Chałubińskiego w Zakopanem będzie wykorzystywał energię słoneczną oraz geotermalną do ogrzewania wnętrz i wody bieżącej. Nowe ogrzewanie szpitala ma zacząć funkcjonować w połowie listopada.