Polska

Polska

Zima wróciła do Wrocławia

Na wrocławskich ulicach znów jest biało. Śnieg zaczął padać chwilę po godzinie 8 rano. To skutek wilgotnego frontu atmosferycznego, który wkroczył od zachodu.

W Bieszczadach mroźno i niebezpiecznie

Bieszczady to kolejne góry, w których rośnie zagrożenie lawinowe. W wyższych partiach sypnęło śniegiem, dlatego ratownicy ogłosili "dwójkę". W górach jest też bardzo zimno - rano było -14 st. C.

Północne stoki Babiej Góry bardziej niebezpieczne

W ciągu ostatnich godzin w okolicach Babiej Góry spadło 30 cm śniegu. W związku z typ ratownicy GOPR ostrzegają przed lawinami. Stopień zagrożenia lawinowego podniesiono do "dwójki". Podobna sytuacja panuje w Karkonoszach.

Stany ostrzegawcze na rzekach zachodniej i północnej Polski

Podnoszą się poziomy wód na rzekach północnej i zachodniej Polski. To skutek obfitych opadów deszczu i silnego wiatru, a miejscami topniejącego śniegu. Od Warmii i Mazur przez Pomorze, Ziemię Lubuską po Śląsk wody przekraczają stan ostrzegawczy, a w kilku miejscach na Dolnym Śląsku przekroczyły stany alarmowe.

Wilki podchodzą coraz bliżej Olsztyna

Wilki pojawiły się w podolsztyńskich lasach. Pracownicy Nadleśnictwa Nowe Ramuki dwukrotnie sfilmowali przedstawiciela tego gatunku, który pojawił się w lasach leżącej 10 km od stolicy Warmii i Mazur Rusi.

Trudne warunki na bieszczadzkich połoninach

Ratownicy GOPR ostrzegają turystów wybierających się na szlaki w wyższych partiach Bieszczad. Na połoninach Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Haliczu, Wielkiej Rawce, Szerokim Wierchu i w innych miejscach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego i panują trudne warunki turystyczne. Żeby uniknąć zagrożenia, lepiej wybrać się na spacer w doliny.

Beskidy z nową porcją śniegu

W Beskidach od rana przybywa śniegu i nie tylko tego sztucznego. Chłodny front atmosferyczny naśnieża stoki, na których białego puchu ubyło w ostatnim czasie na skutek odwilży. Miejscami leży nawet 80 cm białego puchu, warunki narciarskie są bardzo dobre.

Jesienny styczeń na Waszych zdjęciach

Początku tegorocznego stycznia na pewno nie da się nazwać "zimowym". Aura, co doskonale widać nie tylko w prognozach pogody, lecz także na Waszych zdjęciach, bardziej przypomina jesienną bądź wiosenną.

Pogoda zamyka dolnośląskie wyciągi

Brak śniegu i silny wiatr odstrasza turystów od dolnośląskich stoków. Na nartach da się jeździć tylko w kilku wyżej położonych ośrodkach. Szlaki turystyczne są oblodzone, a w Karkonoszach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Zatruty bielik. Już trzeci taki na Podkarpaciu

Płukanie żołądka i 40-godzinne nawadnianie za pomocą kroplówki ma za sobą bielik, który z objawami zatrucia trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. To już trzeci przedstawiciel tego gatunku na Podkarpaciu, który w ostatnim czasie padł ofiarą zatrucia.

Tatry: dobre warunki narciarskie, ale na stokach niewielki ruch

Szusowanie po podhalańskich stokach, dzięki sztucznemu naśnieżaniu i ujemnej temperaturze, jest możliwe. Pomimo to, na trasach zjazdowych narciarzy jest niewielu. Nadal niedostępny dla miłośników białego szaleństwa jest Kasprowy Wierch, gdzie leży tylko 15 cm białego puchu.

Podkarpacie przyjazne narciarzom, ale w wyższych partiach gór zagrożenie lawinowe

Czwartek sprzyja narciarzom szusującym po stokach Podkarpacia - leży tam sporo śniegu, a temperatura nie jest specjalnie niska. Pracują wyciągi. Należy mieć jednak na uwadze, że w Bieszczadach, powyżej górnej granicy lasu, obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Ponadto widzialność jest tam ograniczona do zaledwie 100 m.

Morskie Oko zmieniło się w deptak

Nad Morskie Oko ciągną turyści bez względu na porę roku. Zimą najsłynniejsze tatrzańskie jezioro skuwa lód. Skwapliwie skorzystali z tego turyści, którzy zdecydowali się na spacer po Morskim Oku.

Wasze zdjęcia w tvnmeteo.pl

Wasze obiektywy są skierowane na najważniejsze wydarzenia pogodowe w kraju i za granicą. Trzymając rękę na pulsie, współtworzycie portal tvnmeteo.pl.

Byliście tam, gdzie się działo. Zobacz rok Reporterów 24

Bez Was wielu z nas nigdy by tego nie zobaczyło. Wiosna w styczniu, zima w maju. Trąby powietrzne i skalne lawiny. Pieprzyk na słońcu i gigantyczny Księżyc. Wszędzie tam, gdzie działy się rzeczy niezwykłe, byli Reporterzy 24. To dzięki Wam ludzie w Polsce i na całym świecie mogli obejrzeć poruszające fenomeny natury. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia wybranych wydarzeń 2012 roku w Kontakcie Meteo!

Odwilż topi lodowe tafle

Kilkudniowa odwilż skutecznie uszczupliła warstwę lodu na jeziorach i innych zbiornikach wodnych. Wchodzenie na lodowe tafle jest teraz bardzo niebezpieczne. Już doszło do kilku wypadków.

Król puszczy online. Zostanie gwiazdą Internetu?

Pamiętacie, jak cała Polska żyła wydarzeniami z życia rodziny bielików zamieszkującej gniazdo w Nadleśnictwie Kutno? Teraz, dzięki transmisji online z Puszczy Białowieskiej, można podglądać żubry. Wygląda na to, że król puszczy zostanie gwiazdą Internetu.

Jowisz zaprosił do Wigilijnej wieczerzy

Wypatrujący na niebie pierwszej gwiazdki, dającej sygnał do rozpoczęcia uroczystej wieczerzy, najszybciej dostrzegli planetę - Jowisza. Tuż po zachodzie słońca był najjaśniejszym po Księżycu obiektem na niebie. Astronom Jerzy Rafalski przekonuje jednak, żeby na tej jednej obserwacji nie poprzestawać, bo na świątecznym niebie znajdziemy też Trzech Królów, Żłóbek, a następnej nocy zobaczymy potrójną koniunkcję.

Od niedzieli cieplej o 10 stopni. "Szklanka" na zmrożonym gruncie

Nawet o ponad 10 stopni wzrosły w ciągu ostatniej doby temperatury w Polsce. Ociepleniu towarzyszą od rana opady, które w środkowej, południowej i wschodniej Polsce marzną, spadając na wychłodzony grunt. Drogi na tych obszarach zrobiły się bardzo śliskie, pokryła je gołoledź i szreń.

Pogodowa rewolucja w Europie. "Przebiega akurat nad Polską"

"Pogodą Camerona" i "pogodą Putina" nazwał żartobliwie Tomasz Wasilewski dwie tendencje pogodowe, których starcie przyniosło nam opady, znaczne ocieplenie i niekorzystny biomet. - To rewolucja w europejskiej pogodzie, która przebiega akurat nad Polską - podsumował meteorolog i prezenter TVN Meteo.

Mamy zimę. Przyszła o godz. 12.12

O godz. 12.12 przyszła zima. To zła wiadomość dla zmarzluchów, którzy tę porę roku najchętniej spędziliby na półkuli południowej, ale dobra dla tych, którzy mają dość krótkich dni. Teraz dnia będzie przybywać, a nocy ubywać.

"Pokazać Podlasie mistyczne, tajemnicze"

- Zależy nam na uchwyceniu tego, co z pewnością za jakiś czas przeminie - opowiadali twórcy filmu "Cząstka Podlasia". Choć jeszcze nie nakręcony w całości, już teraz sprawia, że ludzie chcą odwiedzać północno-wschodni region Polski.

Bociany, co polską zimę pokochały

Trzy bociany z województwa lubelskiego nie odleciały do ciepłych krajów. Przyszło im zmierzyć się z polską zimą. Jak zapewniają urzędnicy, kondycja zwierząt jest dobra. Ptaki są codziennie dokarmiane. Zdjęcia bocianów, które pokochały Polskę bez względu na porę roku wykonał Reporter24 Tomasz.

Białowieskie wilki podchodzą do gospodarstw

W okolicach Puszczy Białowieskiej coraz częściej można natknąć się na wilki - donoszą Lasy Państwowe. Zwierzęta te zapuszczają się nawet w pobliże ludzkich siedzib, ale leśnicy uspokajają: niebezpieczeństwa nie ma.