Polska

Polska

Tylko w niedzielę z wychłodzenia zmarło 12 osób

W ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 12 osób. Dwie kolejne to ofiary śmiertelne zaczadzenia. Na przeważającym obszarze kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW przed niskią temperaturą. Policja apeluje o pomoc bezdomnym.

Wasze najpiękniejsze zdjęcia pogodowe w 2015 roku

W 2015 roku na Kontakt 24 wysłaliście mnóstwo pięknych zdjęć. Przedstawiały one zarówno pogodę podczas czterech pór roku, jak i różne wydarzenia, które wstrząsnęły całą Polską. Przypominamy najpiękniejsze według nas fotografie.

-20,4 st. C w Stuposianach

- Stuposiany słyną z mrozów - powiedział prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski. Temperatura w piątek o poranku spadła poniżej -20 st. C. Stuposiany leżą w niecce, a takie ukształtowanie terenu sprzyja kumulowaniu się zimnego powietrza.

W Polsce pojawił się śnieg

Jak donoszą Reporterzy 24 z Warszawy i Białegostoku, w tych miastach pojawił się śnieg. Spadł także między innymi w Lublinie, Kielcach, Łodzi i Bydgoszczy.

Świąteczna księżycowa pełnia na Waszych zdjęciach

W tym roku pełnia Księżyca jest wyjątkowa, ponieważ pojawiła się wraz z nadejściem Bożego Narodzenia. Kolejna świąteczna pełnia nastąpi dopiero za 19 lat. Księżyc w całej okazałości ukazał się w pierwszy dzień świąt, choć dobrze widoczny był już w Wigilię. Na Kontakt 24 wysyłacie mnóstwo zdjęć Srebrnego Globu, m.in. z województwa pomorskiego, wielkopolskiego czy mazowieckiego. Czekamy na więcej!

Prognoza pogody na pięć dni: będzie coraz chłodniej i spadnie śnieg

Synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński prognozuje, że im bliżej końca roku, tym niższe wartości będą wskazywać termometry. Najbliższe dni będą w części kraju niezbyt pogodne, ponieważ deszczowych chmur na niebie nie zabraknie. Lokalnie deszcz spadnie w towarzystwie śniegu, a miejscami z nieba prószyć będzie sam biały puch.

Gwiazdy już świecą na niebie. Czas na kolację i prezenty

Mamy już pierwsze gwiazdy, których wszyscy, zwłaszcza dzieci, oczekiwali z utęsknieniem. O 16.16 na wschodniej części nieba pojawiła się Kapella (z konstelacji Woźnicy), a 2 minuty później na zachodniej Wega (z gwiazdozbioru Lutni). To nie wszystkie atrakcje. Około godz. 1 w nocy wypatrzeć będzie można na niebie kometę.

Ruch na krakowskim lotnisku wznowiony. Gęsta mgła ustąpiła

Ruch na lotnisku w Krakowie Balicach został wznowiony. Warunki pogodowe poprawiły się na tyle, że samoloty znów mogą lądować i startować. Wcześniej lotnisko sparaliżowane było przez gęstą mgłę. Od rana do godz. 20 nie wystartował ani nie wylądował żaden samolot.