Z poważnymi obrażeniami, ale żywy. O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który w poniedziałek spadł z najwyższego szczytu w Polsce - Rysów. Jak twierdzą ratownicy, mógł spaść z wysokości ponad kilometra.
Koronawirus nie ustępuje, a pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) są zaniepokojeni nieustannie rosnącą liczbą zakażeń. Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził podczas poniedziałkowej konferencji, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania koronawirusowi jest przerwanie łańcuchów jego przenoszenia. Dlatego konieczne jest zwiększenie badań.
W związku z coraz większą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wielu Polaków stara się pozostawać w domu. Dla niektórych ciągłe siedzenie w czterech ścianach jest niekomfortowe. Co z samotnymi spacerami? Jak mówił na antenie TVN24 doktor habilitowany Ernest Kuchar, wyjście do parku, gdzie nie ma ludzi, jest bezpieczne. A jak jest z jazdą rowerem?
Najbliższe dni przyniosą pogodną i ciepłą aurę. Termometry pokażą maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Na weekend prognozujemy opady deszczu i deszczu ze śniegiem.
Kryzys związany z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 to też dramat niektórych zwierząt domowych. W chińskim Wuhanie zwierzęta opuszczone - z konieczności - przez swoich właścicieli głodowały, nie miały dostępu do wody, a niektóre z nich nie przeżyły. Pojawiły się obawy, czy zwierzęta domowe mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma na to dowodów.
W Polsce potwierdzonych zostało 150 przypadków zakażeń koronawirusem. Podczas sobotniej konferencji prasowej główny inspektor sanitarny poinformował, że "mamy trzynastu ozdrowieńców". Dodał, że to dobra informacja. Czy oznacza to, że te osoby są zdrowe?
Pierwsze testy kliniczne szczepionki przeciw koronawirusowi SARS CoV-2 odbędą się w poniedziałek. Pierwszy uczestnik otrzyma eksperymentalną dawkę - poinformował anonimowo przedstawiciel amerykańskiego rządu.
Na całym świecie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła niemal do 170 tysięcy. Najwięcej aktywnych przypadków - ponad 20 tysięcy - jest we Włoszech. Co jeszcze mówią liczby?
Na COVID-19, chorobę wywoływaną koronawirusem SARS-CoV-2, szczególnie narażone są osoby z różnymi obciążeniami organizmu, przewlekłymi chorobami i ludzie starsi, powyżej 60 roku życia. Eksperci wydają zalecenia, mające uchronić ich przed zakażeniem.
Wzrasta liczba dziennie odnotowywanych przypadków zakażenia koronawirusem w niektórych regionach Włoch. W Toskanii odnotowano o 160 więcej zachorowań z poprzedniego dnia. Zdaniem jednego z włoskich epidemiologów, wirus na razie się nie zatrzymuje, a jest zbyt wcześnie na wydawanie prognoz na podstawie tych liczb.
W ciągu ostatniej doby pojawiło się ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tylko 20 z nich odnotowano w Chinach, epicentrum koronawirusa. Co jeszcze mówią liczby?
Prawie 20 osób zginęło w Egipcie w wyniku najbardziej gwałtownych burz, jakie nawiedziły ten kraj od dziesięcioleci. Niektóre budynki częściowo się zawaliły, dochodziło do wypadków, w tym jednego zderzenia dwóch pociągów.
Po mroźnym poranku czeka nas bardzo pogodny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 11 stopni Celsjusza. Biomet wszędzie będzie korzystny, odczujemy komfort termiczny.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prawie całą Polskę ostrzega przed przymrozkami. Miejscami, przy gruncie, temperatura może spadać do -10 stopni Celsjusza.
Najbliższe dni będą na ogół pogodne. Miejscami mogą pojawiać się nieznaczne opady lub nieco silniejsze porywy wiatru. Termometry mogą pokazać nawet 16 stopni Celsjusza.
W dobie rozprzestrzeniającego się koronawirusa specjaliści powtarzają: myjmy ręce. To jeden z tych sposobów przeciwdziałania zakażeniu, który zastosować może każdy. Poniższa grafika pokazuje, że zwykłe mydło może być zabójczą bronią w walce z wirusem.
Ponad 150 tysięcy zakażonych, 5,5 tysiąca ofiar, u których zdiagnozowano koronawirusa, niemal 140 krajów świata. Niebezpieczny patogen nieustannie poszerza swój zasięg. Zobacz, jak wygląda życie podczas pandemii.
Noworodek, który przyszedł na świat w Londynie, jest zakażony koronawirusem - informują brytyjskie media. Jego matka przed porodem została przyjęta do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc.
W piątek 13 marca na świecie zmarło ponad 400 osób zakażonych koronawirusem. Stwierdzono także 10 907 nowych przypadków zakażeń - niemal wszystkie poza terytorium Chin.
Czy koronawirus może przenosić się przez żywność? Jakie znaczenie ma obróbka termiczna? Jak przechowywać i przygotowywać żywność w domu? Na te pytania odpowiada Główny Inspektorat Sanitarny.
Na termometrach maksymalnie 6 stopni i niewielkie opady śniegu - taka będzie sobota w przeważającej części kraju. Mogą nam dokuczać silniejsze porywy wiatru.
Następne godziny przyniosą niebezpieczną pogodę. Prawie w całej Polsce będzie wietrznie, miejscami pojawią się też oblodzenia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.
- Europa stała się teraz epicentrum pandemii koronawirusa - powiedział w piątek w Genewie szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Dlaczego tak ważne jest mycie rąk? Jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem? Czy można zmienić termin sanatorium na inny? Te i inne pytania zadajecie najczęściej na bezpłatnej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomionej specjalnie w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. NFZ publikuje odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania.
Nad Polską przemieszczają się, w chłodnej masie powietrza, umiarkowanie aktywne chłodne fronty atmosferyczne, na których piętrzą się chmury cumulonimbus.