Najnowsze

Najnowsze

Hydrolog: Zeszłoroczna susza była dotkliwa. Tegoroczna może być jeszcze gorsza

Widzimy coraz więcej oznak suszy w Polsce. Kolejne nadleśnictwa zakazują wstępu do lasu ze względu na zagrożenie pożarowe, a w rzekach wody jest bardzo mało. Zdaniem hydrologa i wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk, jeżeli w najbliższych tygodniach deszcz nie będzie padał regularnie, to tegoroczna susza może być jedną z najgorszych w historii naszego kraju.

Mężczyzna upadł z wysokości w Pieninach

W Pieninach w okolicy szczytu Trzech Koron z wysokości upadł mężczyzna. Ratownicy po przybyciu na miejsce stwierdzili u niego podejrzenie urazu kręgosłupa. Został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. "Ginęły pisklęta, niszczone była jaja"

Udało się ugasić ogień po pożarze w Biebrzańskim Parku Narodowym, jednak płomienie pozostawiły po sobie wiele strat. Spalony został teren o powierzchni ponad pięciu tysięcy hektarów, który był domem dla wielu gatunków rodzimych ptaków. - Dla wielu z nich był to okres wysiadywania jaj i opieki nad pisklętami, w związku z czym jest to dla nich tragedia - opowiadał w rozmowie z TVN24 ornitolog Adam Zbyryt.

Zagrożenie pożarowe w lasach, kolejne nadleśnictwo zamknięte

W dużej części lasów nadal obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Z tego powodu zamknięte są dwa nadleśnictwa - Świeradów i Ostrów Mazowiecka. O tym, jak być bezpiecznym w lesie, mówił Maciej Lipka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Jak walczyć z suszą w Polsce? "Musimy wodę zatrzymywać"

Zdaniem ekspertów susza w tym sezonie może być katastrofalna. - Ten najważniejszy zasób, jakim jest woda, zaczyna się kurczyć - mówiła we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 Katarzyna Karpa-Świderek, rzeczniczka WWF Polska. - Musimy myśleć o tym, żeby wodę zatrzymywać - dodała.

"W naszej części Europy zrobi się burzowo i deszczowo"

W połowie przyszłego tygodnia na termometrach możemy zobaczyć aż 24 stopnie Celsjusza. - Wyż, który jest u naszych zachodnich sąsiadów, zaczyna działać w ten sposób, że zagarnia ciepłe i wilgotne powietrze - mówił we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski. To skutkować będzie gwałtowną pogodą.

"Popcorn" spadł z nieba w Zakopanem

Nie w każdym regionie kraju sobota jest słoneczna. Miejscami grzmi, pada i wieje silny wiatr. Występują też gradobicia, co pokazujecie nam poprzez Kontakt 24.

Biebrzański Park Narodowy kiedyś i dziś. Zobacz zdjęcia

Z powodu ogromnego pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym spłonęło około sześciu tysięcy hektarów lasów i torfowisk. Ogień zniszczył mnóstwo rodzimych gatunków roślin, a także przyczynił się do śmierci mnóstwa zwierząt. Zobacz, co zostało z jednego ze skarbów polskiej natury.

Popada, ale nieznacznie. Ciepło ucieka z Polski do Chorwacji

Polsce doskwiera susza. Wiele osób z wytęsknieniem czeka na deszcz, który mógłby poprawić sytuację hydrologiczną. Jak zapowiedział prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski, w weekend w niektórych regionach opady wystąpią, ale nie będą jednak znaczące. Oprócz tego miejscami zagrzmi, a temperatura spadnie do 13-15 stopni Celsjusza.

"Historyczna" inicjatywa ONZ przeciw COVID-19. "Stawiamy czoło wspólnemu zagrożeniu"

Światowi liderzy wraz ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) zobowiązali się w piątek do przyspieszenia pracy nad testami, lekami oraz szczepionkami na COVID-19 oraz do dzielenia się nimi na całym świecie. Chęć współpracy zadeklarowali między innymi przedstawiciele Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Komisji Europejskiej. - To historyczna współpraca - powiedział szef WHO.