Najnowsze

Najnowsze

Brak prądu, kilkaset interwencji. Skutki gwałtownej pogody nad Polską

W Polsce odczuwalne są pierwsze skutki porywistego wiatru związanego z niżem Sabina. Miejscami porywy osiągają prędkość ponad 120 kilometrów na godzinę. W województwie zachodniopomorskim w związku ze szkodami wywołanymi przez gwałtowną pogodę strażacy interweniowali ponad 200 razy. W Wielkopolsce prądu nie ma około tysiąc odbiorców.

Odwołane loty, brak prądu. Sztorm Ciara nęka Europę Zachodnią

Przez Europę Zachodnią przetacza się gwałtowny sztorm Ciara. W wielu krajach obowiązują alerty przed silnym wiatrem. Poza tym pada ulewny deszcz, powodujący lokalne powodzie. W Wielkiej Brytanii ponad 100 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Linie lotnicze odwołują loty. Pogodowe relacje dostajemy na Kontakt 24.

Najwyższy stopień zagrożenia. Alert RCB: jeśli możesz, zostań w domu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do osób przebywających na południu Polski. Bardzo groźny będzie tam wiatr. W całej Polsce obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed tym zjawiskiem. Są miejsca, gdzie alarmy mają trzeci - najwyższy - stopień. Porywy mogą osiągać maksymalną prędkość do 120 kilometrów na godzinę.

Pogoda na 16 dni: zima prawie bez mrozu

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych dniach przed nami radykalna zmiana pogody - ustępuje wyż, który w weekend zapewnił nam stabilną i spokojną aurę, a rozwija się niż z opadami i silnym wiatrem.

Księżyc tuż przed pełnią na Waszych zdjęciach

W nocy z soboty na niedzielę mogliśmy podziwiać na niebie zachwycający Księżyc. Tak wyglądał tuż przed swoją pełnią, która nastąpiła w niedzielę rano. Zdjęcia ze swoich obserwacji wysłaliście na Kontakt 24.

Prognoza na pięć dni: zimowe opady i silny wiatr

Jeszcze w niedzielę będziemy mogli cieszyć się pogodną aurą w wielu regionach Polski. Kolejne dni upłyną pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Powieje też dość silny wiatr, który w górach możne wiać z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę.

Bilet z Wuhanu w jedną stronę. Tak wyglądała ewakuacja Polaków

Panika zaczęła się 23 stycznia, gdy na dwa dni przed chińskim nowym rokiem zamknięto transport publiczny. Przestała jeździć komunikacja, zamknięto metro i lotnisko. Wuhan odcięto od świata, a my poczuliśmy się tak, jak gdybyśmy odbywali karę w kilkumilionowym więzieniu, na które patrzył cały świat - relacjonuje Arek Rataj, autor fotoreportażu, dokumentującego ewakuację Polaków z epicentrum koronawirusa.

Szybciej sprawdzą potencjalnie zakażonych koronawirusem. Zmarło kolejnych 81 osób

Osoby z objawami koronawirusa (2019-nCoV) w prowincji Hubei w Chinach będą szybciej diagnozowani. Do analizy wyników pacjentów wystarczy badanie tomografem komputerowym. Tylko w ciągu ostatniej doby w samej prowincji ze stolicą w mieście Wuhan, gdzie wybuchła epidemia, zmarło 81 osób. Wśród ofiar śmiertelnych jest pierwszy obywatel Stanów Zjednoczonych. Liczba zakażonych osób na świecie zbliża się do 35 tysięcy.

"To jak tornado nietoperzy nad miastem"

Mieszkańcy australijskiego miasta Ingham w stanie Queensland zmagają się z setkami tysięcy nietoperzy. Zwierząt jest tak dużo, że utrudniają codzienne życie mieszkańcom, a przedstawiciele władz nazywają to koszmarem na "biblijną skalę".

Ponad 18 stopni na Antarktydzie. "Wszystko wskazuje, że to rekord"

Jak poinformowała Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO), na argentyńskiej stacji na Antarktydzie zanotowano temperaturę przekraczającą 18 stopni Celsjusza. Jeżeli wynik się potwierdzi, będzie to najwyższa temperatura zanotowana na tym kontynencie w historii pomiarów.

Copernicus: rekordowo ciepły styczeń w Europie

Naukowcy z europejskiej agencji Copernicus Climate Change Service (C3S) podsumowali średnią temperaturę w Europie w styczniu 2020 roku. Według ich obliczeń miniony miesiąc był najcieplejszym styczniem w historii pomiarów na naszym kontynencie.