Najnowsze

Najnowsze

Archeolodzy o suszy: może nas czekać prawdziwy wysyp odkryć

Polscy archeolodzy rozpoczynają już przygotowania do sezonu letniego, w którym znajdują najwięcej odkryć. Zdarza się, że brak opadów i wysuszona gleba znacznie ułatwiają im pracę. Jednak gdy susza jest zbyt silna, a w rzekach ubywa za wiele wody, jakość wydobywanych reliktów może być dużo gorsza.

Telefony komórkowe "końmi trojańskimi", w których kryją się wirusy i bakterie

Naukowcy z wydziałów nauk biologicznych uniwersytetów Bond i Murdoch w Australii przeanalizowali dane dotyczące wirusów i bakterii na telefonach komórkowych. Jak stwierdzili, ponad połowa ich użytkowników nie miała nawyku dezynfekcji swoich urządzeń elektronicznych. W artykule, który w tym tygodniu ujrzał światło dzienne, określili je jako "konie trojańskie" dla rozprzestrzeniających się epidemii i pandemii.

COVID-19 u alergików i astmatyków. Zaskakujące wnioski naukowców

W związku ze specyfiką infekowania koronawirusa, naukowcy spodziewali się, że było bardzo wielu cierpiących na alergie układu oddechowego wśród chorych na COVID-19 w Chinach, na początku wybuchu epidemii. Stwierdzili jednak, że działanie jednego z genów u tych osób sprawia, iż COVID-19 może przybierać u nich łagodniejszą formę.

Deszcz zalewał piwnice. Interwencje po środowych opadach

Burze z ulewami, które przechodziły w środę nad częścią kraju, w niektórych miejscach zakończyły się podtopieniami. Na Śląsku strażacy interweniowali około 100 razy. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy materiały, w których dokumentujecie skutki gwałtownej aury.

Czy przez to, że przebywamy w domu, alergie są mniej uciążliwe?

Pomimo że od niedawna parki i lasy znów są otwarte, część z nas, z uwagi na stan epidemii, wciąż stara się jak najrzadziej wychodzić z domu. Czy przez to alergie są dla nas mniej uciążliwe? Zapytaliśmy o to kierownika Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym profesora Bolesława Samolińskiego.

Oto Winston - pierwszy amerykański pies z pozytywnym testem na koronawirusa

Mops o imieniu Winston z Karoliny Północnej uzyskał pozytywny wynik w teście na obecność koronawirusa. Jak twierdzą naukowcy z Duke University w Durham, to pierwszy wykryty przypadek koronawirusa u psa w Ameryce. Wielu specjalistów i weterynarzy przypomina jednak, że nie ma dowodów na to, że zwierzę towarzyszące może przenosić zakażenie na człowieka.